Ramazan Ayının Vazgeçilmezi Nihat Hatipoğlu Sosyal Medya Konusu Oldu!

Her yıl Ramazan aylarında adından sıkça söz ettiren Nihat Hatipoğlu, bu Ramazanda da yine gündem konusu olmaya devam ediyor. Nihat Hatipoğlu kimdir?

Ramazan Ayının Vazgeçilmezi Nihat Hatipoğlu Sosyal Medya Konusu Oldu!

Ramazan ayıyla birlikte yine fenomen olan Nihat Hatipoğlu ekranlarda iftar ve sahur programında bizimle buluşmaya başladı.
Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu her yıl olduğu gibi bu yıl da ATV ekranlarında izleyicisi ile buluşmaya devam ediyor. Ramazan ayıyla birlikte sosyal medyada da konuşulan konuların başında Nihat hatipoğlu gelmektedir. Gerek ilginç yorumları ile gerekse gelen ilginç sorularla sosyal medya da ilgi odağı olmaya başladı bile. Sizin için o ilginç sorulardan birkaçını derledik.


Soru: Sevdiğim kızı kaçırdım. Sonra ailesinin rızası olsun diye geri gönderdik usulüne uygun istedik ama vermediler. Muska yazdırsam olurmu?


Soru: dedem babama beddua etmişti babam öldüğünde ona edilen beddua bana geçer mi?


Soru: cinsiyet değiştiren erkeği ölünce kadın mı erkek mi yıkayacak?


Nihat Hatipoğlun’a gelen sorulardan diğer örneklere galerimizden ulaşabilirsiniz


Manevi alemimize ışık tutan programlara imza atan Nihat hatipoğlu dün gece sahur programıyla yine ekranlarımızı süsledi.

 

Peki Nihat Hatipoğlu kimdir?
Diyarbakır'da 11 Mayıs 1955 tarihinde dünyaya gelen Nihat Hatipoğlu, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'te Uşak İmam Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu. 2012 yılında iseProfesör oldu. Şu anda Dicle Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Hadis Ana bilim dalı Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu uzmanı olarak görev yapmaktadır.
Nihat Hatipoğlu, ulusal televizyon kanallarında dini programları hazırlayıp sunmaya 5 yıl Kanal A'da program yaparak başladı. AyrıcaAnkara'da yayın yapan iki yerel radyoda (Arifan radyo, Hedef radyo) 10 yıldan bu yana aralıksız olarak haftalık yayınlarına halen devam etmektedir. 2004 yılında Ramazan ayında Flash TV'de, 2005 Ramazan ayında Star TV'de Sahur programını hazırlayıp sundu. 2005 yılında Star TV'de Dosta Doğru programı sundu. 2005-2010 yılları arasında Ramazan ayı süresince Star TV'de İftar ve Sahur Programlarını sundu. Radyo ve televizyon izleyicileri İftar ve Sahur programlarını birinci olarak seçti. Programları Türkiye'de birçok radyoda yayınlanmaktadır. Halen atv'de haftalık programları devam etmektedir. Kırk civarında yayınlanmış Kaset, CD, VCD'si bulunmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında seri konferansları devam etmektedir. Yazı Makaleleri, Panel, Diyanet Dergisi, İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlandı.

nihat hatipoğlu dosta doğru atv
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.