Quantum Tarayıcısı Adeta İnterneti Uçurmakta

Firefox şirketinin son yayınlamış olduğu Quantum isimli tarayıcı tam olarak nasıl bir performans sunmakta?

Quantum Tarayıcısı Adeta İnterneti Uçurmakta

Firefox şirketinin son yayınlamış olduğu Quantum  isimli tarayıcı tam olarak nasıl bir performans sunmakta? Mozilla şirketinin yeni nesil tarayıcısı olarak tanıttığı Quatum mercek altına alındı. Google Chrome isimli tarayıcıdan tam 2 kat daha hızlı olarak çalışacağı vaat edilmiş olan Quantum bakalım beklenenleri verebilmekte mi?

Photon isimli kullanıcı arayüzüne sahip  durumda olan yeni Firefox tarayıcısı, gücünü ise  baştan aşağı tekrardan oluşturulmuş ve de modernize edilmiş durumda bulunan motorundan almakta. 57 isimli sayısının değişimin çok büyük olduğundan dolayı bunu karşılamadığına karar vermiş olan Mozilla şirketi, bu nedenler de isim ile logoda da bir takım değişiklikler yapma yoluna gitmiş.


Firefox 52 sürümü ile kıyaslandığı zaman Quantum isimli bu yeni tarayıcı 2 kat  çok daha hızlı bir şekilde karşımıza çıkmış oluyor. Bileşenleri ve de haliyle tarayıcıyı daha hızlı bir duruma getirmek amacı ile Rust dilinin kullanılmış olduğu da gözlerden hiç bir şekilde kaçmıyor. Firefox geçmiş dönemden günümüze kadar görevleri tek bir işlemci çekirdeğiyle yürütmeye devam ederken, artık birden çok çekirdeği kullanmaya başlamış. Tekrar Rust ile kodlanmış olan yeni CSS motoru ise yükleme zamanlarını artırmak amacı ile birden çok çekirdek kullanıyor. Firma, bunu farklı bir web tarayıcının yapamayacak olduğu şeklinde özel bir iddiaya da sahip durumda.

mozilla firefox quantum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.