Qualcomm'un Quick Charge 4.0 Teknolojisi Yılın İkinci Yarısında Gelebilir

2017 yılında piyasada yerini alan Snapdragon 835 yonga setli işlemcilere sahip olan akıllı telefon modellerinde beraber gelmesi beklenen hızlı şarj teknolojisinin Quick Charge 4.0 bu yılın ikinci yarısına yetişeceği belirtildi.

Qualcomm'un Quick Charge 4.0 Teknolojisi Yılın İkinci Yarısında Gelebilir

Qualcomm tarafından geliştirilen hızlı şarj teknolojisi olan Quick Charge 4.0 sisteminin adı bu yıl piyasada yerini alan Snapdragon 835 işlemci yonga setine sahip Galaxy S8 gibi birçok cihazla beraber anılıyordu. Ancak 2017 yılında tanıtılan ve şuan halihazırda kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlayan bu akıllı telefon modellerinde Quick Charge 4.0 teknolojisi yer almadı.

Quick Charge 4.0 teknolojisi ile ilgili son gelen bilgilere göre bu yılın ikinci yarısında sistemin kullanılabilir olacağı belirtildi. Özellikle 2017 yılının son aylarında üretilecek amiral gemilerinde bu özelliği görebilme ihtimalimiz oldukça fazla iken Quick Charge 4.0 teknolojisini kullanması beklenen Samsung Galaxy S8 ise bu sistemden bağımsız kendi hızlı şarj teknolojisi ile beraber kullanıcılara sunulmuştu.

Yaklaşık olarak 15 dakika gibi bir sürede telefon bataryasının %50'sini doldurabilme özelliği sunacak olan Quick Charge 4.0 teknolojisi bir önceki Quick Charge 3.0 sistemine göre %30 daha hızlı şarj imkanını sunacak. Yapılan optimizasyonlarla birlikte bataryanın ömrünün uzatılabileceği belirtilirken şarj kablosunun direnç kalitesi de bu sistemle ölçülebilecek.

Qualcomm'un alt segment Snapdragon işlemci modellerini kullanan telefonlarda Quick Charge teknolojisi eklenerek bu seviye telefonların kullanıcı beğeni oranı arttırılmaya çalışılıyor. Ancak özellikle Çin gibi büyük pazarlarda üretilen Oppo, Huawei, Samsung gibi firmaların akıllı telefon modellerinde kendi hızlı şarj sistemlerini kullanmaları Qualcomm'un rekabette geri kalmasına neden oluyor.

Bu nedenledir ki Qualcomm, Quick Charge 4.0 hızlı şarj teknolojisine oldukça fazla önem veriyor. Bu sistemin eksiksiz olarak bu yılın ikinci yarısına yetişeceğine kesin olarak bakılıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.