Qualcomm Şirketi iPhone X Modelinin Satışlarını Durdurmayı İstemekte

Qualcomm şirketi ile Apple şirketinin arasında süren patent savaşı, her geçtiğimiz gün büyümeye devam etmekte.

Qualcomm Şirketi iPhone X Modelinin Satışlarını Durdurmayı İstemekte

Qualcomm şirketi ile Apple şirketinin arasında süren patent savaşı, her geçtiğimiz gün büyümeye devam etmekte. Apple şirketi, Qualcomm şirketini 8 değişik pil patentini ihlal etmek ile suçlaması üstüne, Qualcomm şirketinden yeni bir tane hamle daha gelmiş oldu.

Geçmiş olduğumuz ay Çin’de iPhone telefon satışının ve üretiminin tamamen durdurulması isteği ile mahkemeye gitmiş olan ve bir sonuç alamamış olan yonga üreticisi, bu defa iPhone 7 modelinden iPhone X modeline kadar çıkan modellerin satışının  komple durdurulmasını istemekte .

Üç tane yeni dava açmış olan firma, iPhone 7 ile birlikte  8 ve de X serilerinde toplamda 16 değişik patentin ihlal edilmiş olduğunu iddia etmekte.

Patentlerin çok büyük bölümünün pil ömrünü uzatmakta olan teknolojiler ilk sırada olmak üzere, kameranın otomatik  bir şekilde odaklama özelliklerini kapsamakta olduğu ifade eden firma, Amerika Birleşik Devletleri'nin Dış Ticaret Komisyonu’na satış yasağı ile alakalı bir başvuru yaptı.

Bu kapsam içerisinde Amerika Birleşik Devletleri'nde en büyük GSM operatörlerinden olan AT&T ve de  T-Mobile tarafından satışı yapılan, Intel tarafından üretimi gerçekleştirilen modemlerin kullanılmakta olduğu iPhone 7 modeli ile beraber 8 ve  de X’lerin satışının durdurulması istenmekte.

Qualcomm şirketinin çok daha önce satışların durdurulması amacıyla yaptığı istekte, tekrar Intel üretimi modemlerin kullanılmakta olduğu iPhone modellerini kapsamaktaydı. Apple  şirketinin yetkilileri ise, halen bu iddialar ile ilgili herhangi bir açıklama gerçekleştirmedi.

Konuyu değerlendirmiş olan uzmanlar da, satışların yasaklanacak olduğuna pek bir ihtimal vermemekte. İddiaların doğruluğu durumunda ise, Apple şirketinin Qualcomm şirketine fazlası ile yüklü bir ödeme yapmak mecburiyetinde kalabilecek olduğu dile getirilmekte.

Apple Qualcomm iphone x
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.