Qualcomm Intel'in İddialarına Cevap Verdi!

Ünlü mobil işlemci üreticisi Qualcomm Intel'in iddialarına cevap verdi. İşte Qualcomm'un Intel'e cevabı!

Qualcomm Intel'in İddialarına Cevap Verdi!

Kısa bir süre önce Microsoft ünlü mobil işlemci devi Qualcomm ile birlikte çalıştıklarını ve Qualcomm'un Snapdragon işlemcileriyle çalışacak bilgisayarlar üreteceğini açıklamıştı. Hali hazırda Intel ve AMD işlemcilerine göre çok daha avantajları olan Qualcomm'un mobil işlemcilerinin bilgisayarlarda kullanılacak olması Intel'in canını sıkmıştı.

Konuyla ilgili olarak dün açıklama yapan Intel, Qualcomm'u kendi işlemci teknolojilerini çalmakla suçlamış ve dava açacaklarını belirtmişti. Konuyla ilgili olarak Qualcomm açıklama yaptı.

Geçtiğimiz bir blog yazısı yayınlayan Intel Microsoft'un Qualcomm'un Snapdragon 835 işlemcilerini kullanan Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlar üretmesine karşı çıkmış ve bu durumun kendilerinin patent haklarını ihlal ettiğini belirtmişti.

qualcomm-intel

Intel'ın bu açıklaması karşısında sessiz kalmayan Qualcomm Intel'ın bu açıklaması karşısında kendilerinin pek etkilenmediğini belirtti. İşte Qualcomm'un Intel'e cevabı;

"ASUS, HP ve Lenovo olarak yayınladığımız duyuru ardından rakiplerimizden birisinin blog sayfasında, 8 Haziran'da yayınlanan bir makaleyi oldukça ilgi çekici bulduk. Qualcomm Snapdragon 835 Mobil Platformu'nun güç verdiği sürekli bağlantılı Windows 10 PC'leri, bu yılın sonunda piyasaya sürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Microsoft ile birlikte Computex 2017 fuarında gösterdiğimiz gibi Snapdragon 835 Mobil PC Platformu, Gigabit LTE bağlantı desteği ve tüm gün süren pil ömrünü şık, ince ve fansız tasarımla bir araya getirerek gerçek anlamda sürekli bağlantılı bir PC deneyimi sunuyor. Bu, kişisel bilgisayarların geleceğini değiştirecek."

qualcomm microsoft windows 10 intel amd snapdragon snapdragon 835
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.