Qualcomm ile General Mobile'den Bir Ortaklık

General Mobile şirketi, Türkiye içerisinde 4G cihaz üretilmesi ve de Qualcomm şirketinin sahip bulunduğu 345 taneden çok lisansın global bir kullanım hakkına sahip olmayı başardı.

Qualcomm ile General Mobile'den Bir Ortaklık

General Mobile şirketi, Türkiye içerisinde  4G cihaz üretilmesi ve de Qualcomm şirketinin sahip bulunduğu 345 taneden çok lisansın global bir kullanım hakkına sahip olmayı başardı.

Qualcomm ve  de General Mobile şirketleri 3G ile 4G anlaşmasını bitirdiklerini duyurdu. Bu anlaşmayla beraber  Qualcomm şirketi, General Mobile şirketine 3G ile 4G cihazları geliştirebilme, üretme ve de satma patentini vermiş oldu. General Mobile şirketi, Qualcomm şirketinin önde gelmekte olan teknolojisine erişimi bulunan dünya üzerindeki OEM‘lerin yer aldığı listeye de dahil oldu.

TechInside‘ın  yapmış olduğu haberine bakılır ise, General Mobile şirketi lider  durumdaki bir Türk markası olmakla beraber, Google şirketi ile  de Android One iş ortaklığı yapıp, Türkiye pazarı içerisinde ve öteki pazarlarda çok yüksek kaliteye sahip akıllı telefonlarını tüketiciyle buluşturabilen bir teknoloji şirketidir. 4G ile GM 5 Plus modelindeki Android One ürünleri sayesinde global başarıyı elde etmeyi başaran firma, 35 taneden çok ülkede tüketici ile ürünlerini buluşturmaya devam ediyor.


Bu anlaşmayla beraber  General Mobile şirketi 4G ve LTE-A cihazları geliştirebilmek, Türkiye ile bütün dünya üzerinde mobil ekosistemini güçlendirmek amacı ile Qualcomm şirketinin teknolojilerini kullanabiliyor olacak.

Qualcomm şirketinin Teknoloji Lisansından sorumlu  bulunan Başkan Yardımcısı görevindeki  Alex Rogers ise;

''Bu yapılmış olan anlaşma, General Mobile şirketinin endüstri içerisinde lider mobil teknolojilerden faydalanan yeni Android cihazlarını üretebilmesini sağlamış olacak. General Mobile şirketinin bizim endüstrimiz ile güçlenmiş olan ileri teknolojideki akıllı telefonlarını, Türkiye ve de bütün dünya pazarında tüketici ile buluşturacak olmasından da memnuniyet duymaktayız.'' ifadelerine yer verdi..

 

general mobile qualcomm ortaklık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.