Qualcomm, FTC İle Aralarında Olan Dava İle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Son günlerde adı davalarla ilgili sıkça anılan Qualcomm, FTC ile aralarında olan dava ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu. Mobil işlemci devi Qualcomm açıklamalarında ciddi eleştirilere de yer verdi.

Qualcomm, FTC İle Aralarında Olan Dava İle İlgili Açıklamalarda Bulundu

2017 Ocak ayında ABD Federal Ticaret Komisyonu ile davalık olan Qualcomm şirketi bu dava ile ilgili ilk kez çarpıcı açıklamalar yaparak sessizliğini bozmuş oldu. Aynı zamanda Qualcomm bu davanın oldukça gereksiz olduğuna da açıklamalarında yer verdi.

Qualcomm'un diğer firmalara yapmış olduğu uygulamaların rekabet ortamını engellemesi adına dava açan ABD FTC'na itirazda bulunan ve açılan davanın iptal edilmesine ilişkin başvuruda bulunan Qualcomm, aynı zamanda dava ile ilgili yeterli delilin davacıda bulunmadığını da iddia etti. ABD Federal Ticaret Komisyonu Qualcomm için akıllı telefon üreticilerinden yüksek telif ücreti almaktan ve rakiplerinin güçlenmesini engellemekten dolayı suçlamıştı.

Qualcomm yetkilisi Don Rosenberg, yaptığı açıklamada FTC'nin yeterli delili olmadığını ve bu davanın uzamasının gereksiz olduğunu belirten açıklamalarda bulundu. Rakiplerini bu alanda gücünü kırmak adına yüksek telif ücreti almak gibi bir iddianın doğru olmadığını belirten yetkili, FTC'nin bu davayı iptal etmesine yönelik başvuruyu gerçekleştirdiklerini de belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.