Qualcomm Çok Şaşırtan Bir Açıklama Yaptı

Üretmiş olduğu çipsetlerle birlikte akıllı telefonlarımıza yaşam vermekte bulunan Qualcomm şirketinin CEO'su görevindeki Steve Mollenkopf, akıllı özellikli telefonların önümüzdeki senelerde çok daha fazla gelişmeyecek olduğunu düşünmekte.

Qualcomm Çok Şaşırtan Bir Açıklama Yaptı

Üretmiş olduğu çipsetlerle  birlikte akıllı telefonlarımıza yaşam vermekte bulunan Qualcomm şirketinin CEO'su görevindeki Steve Mollenkopf, akıllı  özellikli telefonların önümüzdeki senelerde çok daha  fazla gelişmeyecek olduğunu düşünmekte.

Qualcomm şirketinin CEO'su görevinde bulunan Steve Mollenkopf'a bakılırsa eğer gelecek 10 sene içinde Teknolojik bir gelişmeler beklemekteyseniz, akıllı telefonları bırakarak arabalara yönelmeniz gerekli. Zira Mollenkopf bu süreç içerisinde akıllı telefonların çok daha fazla gelişmeyecek olduğunu düşünmekte.


Steve Mollenkopf açıklamaları içerisinde gelecek 10 senelik bir süreçte arabalarda insanı fazlasıyla heyecanlandırabilecek gelişmeler yaşanacak olduğuna da değinirken, araba sektörünün inanılmayacak  bir hız ile gelişecek olduğuna da inanıyor.


Bu açıklamaları gerçekleştirmesi konusunda hiç bir şekilde haksız olmadığını da söylememiz gerekiyor. Zira IDC şirketinin tarafından yapılmış olan araştırmalara bakılır ise araba sektörünün 2021 senesi içerisinde satın almış olduğu yarı iletkenlerin toplam değeri 50 milyar dolar tutarındaki seviyelerini aşmış olacak.

Eğerki yapılmış olan araştırmalar tamamen doğru çıkar ise geçmiş olduğumuz sene içerisinde yaklaşık olarak 24 milyar dolar tutarında bulunan bütçe değerinin ise yaklaşık bir şekilde%52 oranında daha da üstüne çıkılmış bir durumda olacak. Qualcomm şirketi ise araç sektörü içerisinde iletişim ile birlikte hesaplama ve de elektriklenme alanlarında yapacak olduğu çalışmalarla yer almaya başlamış olacak.

qualcomm telefon araba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.