PUBG'ye Adeta Meydan Okumakta

Fortnite oyunu ücretsiz bir şekilde olmasının da avantajı sayesinde ortalığı kasıp kavurmaya devam etmekte

PUBG'ye Adeta Meydan Okumakta

Fortnite oyunu ücretsiz bir şekilde  olmasının da avantajı sayesinde ortalığı kasıp kavurmaya devam etmekte. Unreal Tournament ile birlikte Gears of War gibi ünlü serilerin baş mimarlarından Epic Games şirketi, Fortnite: Battle Royale oyunu ile beraber  Steam’in yeni kralı olmayı başaran PUBG‘ye adeta  meydan okumakta.

Eylül ayının son günlerinde ücretsiz bir şekilde sunulan ve  de daha ilk günlerindeyken milyonlarca sayıdaki  oyuncunun ilgisini çekmeyi başaran Battle Royale isimli modu, iki hafta içerisinde tam  tamına 10 milyon tane oyuncuya ulaşmayı başarmış oldu.

Üstelik bu  etkileyici istatistikler bunlarla da sınırlı kalmamakta. Ekim ayının itibari ile oyunun günlük oyuncu rakamları da  çok etkileyici seviyelere kadar ulaşmış oldu. Battle Royale isimli oyun günlük 3.7 milyon tane oyuncuyu ağırlamaya başlarken, anlık olan oyuncu sayısı ise 525.000 şeklinde göze çarpmakta.

Oyuncular ise  44.5 milyonluk oyun saatini Battle Royale oyunu için harcar iken, toplam olarak  292.7 milyon tane oyun oynanmış. 

Pekala, Battle Royale isimli oyunun oyuncularını gelecek dönemde neler beklemekte. PUBG oyununun  tarafında ücretli durumdaki bir oyun söz konusu iken, Epic Games şirketi  Battle Royale’in komple  ücretsiz bir durumda kalacağını söylüyor. Gelirler de yakın bir gelecekte eklenecek  olan oyun içi kozmetik eşyalar sayesinde elde edilmeye başlamış olacak.

fortnite pubg steam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.