PUBG Oyununun Rakibi İlk Gününde Bir Rekor Kırdı

Fortnite oyunu, Epic Games şirketi gibi çok önemli bir oyun firmasının elinden çıktığı açıklanan son derece özel bir oyun olma özelliği taşıyor.

PUBG Oyununun Rakibi İlk Gününde Bir Rekor Kırdı

Fortnite oyunu, Epic Games şirketi gibi  çok önemli bir oyun firmasının elinden çıktığı açıklanan son derece özel bir oyun olma özelliği taşıyor. Yani, aslında Battle Royale ile  birlikte PUBG oyununu  kopyalamaya karar vermeden daha önce o şekildeydi. Pekala, işin sonucunda Epic Games  şirketi doğru olan şeyi yapabilmiş miydi? Eh,  tamamen ücretsiz bir şekilde sunulan Battle Royale‘in ilk gündeki rakamları resmi bir şekilde geldi.

Fortnite oyunu için geliştirilmiş olan ve ayrı bir şekilde oyunculara sunulmuş durumdaki Battle Royale aynı H1Z1 ve de PUBG gibi aynı mekaniklere dayanmakta. Burada yer alan en büyük fark öteki 2 oyun belirli bir ücret ister iken, Battle Royale komple F2P şeklinde oyunculara sunulmuş bir halde.


1 Milyon rakamı gerçekten de fazlasıyla etkileyici bir rakam olsa bile, öte tarafta senenin en başarılı oyunlarından bir tanesinin olduğunu da  hiç bir şekilde unutmamak gerekli. PUBG isimli oyun daha henüz erken erişim süresi içerisinde olmasına karşın, daha 1 senesini bile doldurmadan 12 milyon taneden daha çok kopya satmayı başarmış oldu.

Fortnite isimli oyun ise ise Battle Royale’in tamamen ücretsiz olması ile beraber ön plana çıkabilecek gibi görünmekte. Bakalım bahsi geçen bu 2 oyunun rekabeti tam olarak nasıl sonuçlanmış olacak?

pubg fortnite epic games
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.