PUBG Oyunu Steam Platformunun Tarihine Geçti

PlayerUnknown's Battlegrounds ismine sahip olan bir türlü rekora doymamakla beraber başarı üzerine başarı kazanmaya da devam etmekte.

PUBG Oyunu Steam Platformunun Tarihine Geçti

PlayerUnknown's Battlegrounds ismine sahip olan bir türlü rekora doymamakla beraber başarı üzerine başarı kazanmaya da  devam etmekte. Steam platformunun üstünde erken erişime açılmasından bu zamana kadar çok büyük bir ilgi toplamayı başaran PUBG, şimdi ise öteki bütün Steam oyunlarını  da alt etmeyi başarmış oldu.

Valve  şirketi uzun senelerden beri CS:GO ile birlikte Dota 2 üstüne çok büyük yatırımlar gerçekleştirmekte. Steam gibi çok büyük bir platformun bütün nimetlerini bu 2 tane oyunu çok daha geniş kitlelere ulaştırabilmek amacıyla kullanıyor. Bugüne kadarki süre içerisinde bu sebeple nerede ise bütün Steam rekorları da CS:GO ile birlikte Dota 2  oyunu tarafından gelmekteydi.

Lakin, PUBG isimi oyun inanılması çok zor bir performans gösterip geçmiş olduğumuz gün bir tane rekoru daha Valve şirketinin elinden almayı başarmış oldu. 1.342.857  tane oyuncu ile birlikte  Steam tarihinde aynı esnada en çok kişinin oynamış olduğu yapım olarak tarihe geçti.

Daha öncesinde ise bu rekorun  tek sahibi 1.295.114 tane oyuncu ile Dota 2 oyunuydu. 

SteamSpy şirketinin paylaşmış olduğu verilere göre de, PUBG oyunu şu zamana kadar 11 milyon taneden çok kopya satmış bir halde. Halen erken erişimde bulunan ve de  resmi çıkışını yapmamış bir yapım için aslına bakılırsa çok muazzam bir istatistik olarak görülmekte.

Bakalım bundan sonraki süreçte, PlayerUnknown's Battlegrounds oyununun tarafında daha tam olarak  ne gibi rekorlar görmeye devam edeceğiz?

valve steam pubg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.