PTT Çalışanı iPhone Açığını Keşfetti ve Kapatılmasını Sağladı

Apple'ın ünlü iPhone serisine ait bir telefonda yer alan güvenlik açığı, bir Türk tarafından kapatıldı. Söz konusu Türkün PTT memuru olduğu bilgisine ulaşıldı. Detayları haberimizde açıkladık.

PTT Çalışanı iPhone Açığını Keşfetti ve Kapatılmasını Sağladı

Bilindiği üzere zaman zaman Apple cihazlarında çeşitli açıklar söz konusu olabiliyor ve bu açıkları kapatan kişiler isim olarak yayımlanarak gururlandırılabiliyor. İşte söz konusu listede bu defa ilk kez bir Türk kullanıcının adını gördük. PTT'de çalışmakta olan bir memur, iPhone 6s Plus cep telefonunda bulunan bir açığı keşfetti.

AÇIĞIN KAPATILMASINI SAĞLADI

PTT memuru bayan, iPhone 6s Plus cep telefonunun arama ekranında aslında kaydedilmemiş bir veriyi kaydedilmiş gibi gösterdiğini farketti ve bunun bir güvenlik açığı olduğunu Apple'a mail atarak izah etti. Apple'dan kendisinden videolu anlatım istenen bir cevap geldi ve Türk kullanıcı da videolu anlatımı gönderdi. Yeni bir iOS güncellemesi yayınlayan Apple, bu problemi çözdü ve açığı bulan Türk kullanıcının ismini yayımladığı bir listede ifade ederek teşekkür etti. Bu ve bunun gibi durumlar bir açığı keşfedebilmek için illa kod bilgisinin gerekmediğini bizlere gösteriyor. Özellikle bulunan açıklarda zaman zaman çeşitli para ödüllerinin de söz konusu olduğu düşünülürse bir açık keşfettiğiniz taktirde ilgili firmaya mail göndererek ödül dahi alabilirsiniz.

ilginç teknoloji haberleri iphone açığını keşfeden kadın iphone açığını keşfedenlerin listesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.