Project Treble İle Android Güncellemeleri Hızlanıyor

Project Treble ile Android güncellemeleri hızlanmaya başlayacak. Artık yeni güncellemelerin yayınlanmsı için çok daha kısa süreler yeterli olacak. İşte yeni sistemin detayları.

Project Treble İle Android Güncellemeleri Hızlanıyor

Google’ın mobil işletim sistemi olarak bilinen Android işletim sistemi sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlamakta. Yayınlanan hemen her yeni güncellemede gerek sistemsel olarak gerekse de işletim sisteminin kullanımı konusunda birçok yenilme yapılmakta. Özellikle son dönemde yayınlanan güncellemelerle beraber Android işletim sisteminin güvenlik konusunda da ne kadar önemli bir yol aldığını görüyoruz.

Fakat güncellemeler her ne kadar daha sık yayınlanmaya başlasa da bunun yanında ciddi bir sorunda gündemde. Bu sorunlar arasında en ciddi olanı ise Android güncellemelerin çok uzun bir süreç içerisinde yayınlanması. Google kendi akıllı telefonları için hızla güncellemeleri yayınlıyor olsa da farklı markalarda Android güncellemeleri aylarca sürebiliyor. İşte Google bu sorunu çözmek için Project Treble ile yeni bir anlaşmaya gitme kararı aldı.

Project Treble Güncellemeleri Hızlandıracak

Yeni yayınlanan güncellemeler Project Treble ile yapılan iş birliği sayesinde artık çok daha hızlı bir şekilde yayınlanacak. Öyle ki yayınlanan güncellemelerin anında telefonlara uyum sağlaması için baştan uyumlu güncelleme dosyaları yayınlanmış olacak.

Bu şekilde markaların yeni güncellemeleri akıllı telefonlara dahil etmesi daha da kolaylaşacak çünkü özelleştirmeler ve uyum aşaması çok daha basit bir şekilde gerçekleştirilebilecek. Yeni anlaşmanın ilk olarak ise Android O sürümleriyle beraber kullanıma sunulmaya başlayacağı düşünülüyor. Yeni güncellemenin sisteminde de bu şekilde değişiklikler yapılması bekleniyor.   

Project Treble Android güncelleme Google güncellemeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.