Prisma İçin Yolun Sonu Mu Gözüktü

Prisma elinde yer alan teknolojileri öteki firmalara satmak amacıyla planlar yapıyor. Yapay zekadan gücünü almakta olan fotoğraf filtreleri sayesinde adından sık bir şekilde söz ettirmeyi başarmış Rus merkezli firmalardan Prisma, iş modelini değiştirebilmek niyetinde gibi gözükmeye başladı.

Prisma İçin Yolun Sonu Mu Gözüktü

Prisma elinde yer alan teknolojileri öteki firmalara satmak amacıyla planlar yapıyor. Yapay zekadan gücünü almakta olan fotoğraf filtreleri sayesinde adından sık bir şekilde söz ettirmeyi başarmış Rus merkezli firmalardan Prisma, iş modelini değiştirebilmek niyetinde gibi gözükmeye başladı. Pekala, Prisma tarafından yapılacak bu yeni hamleden sonra firmanın iOS ve de Android için sunmuş olduğu popüler uygulama veda mı etmiş olacak?

Prisma şirketinin CEO’su görevinde bulunan ve kurucularından olan Alexey Moiseenkov, gelecek dönemde makine görme ile ilgili araçlarını öteki teknoloji firmalarına satma planları içinde bulunduklarını açıklamış bir halde. Pek çok firmanın bu alan içerisinde uzmanlığa ihtiyaç duymakta olduğunu da ifade etmiş bulunan Moiseenkov, Google şirketinin bile bilgisayar görüşü amacıyla firma alımları yaptığını vurgu yapıyor. 

Bu kapsamda Prisma şirketi, teknolojinin nasıl uygulanacak olduğunu bildiklerinden dolayı firmaların makine görüşünü uygulamaları içerisine dahil etmelerine yardımcı olmayı istiyor. Hatta firma bunu tanıtmak maksadıyla prismalabs.ai şeklinde çok özel bir sayfayı da açmış. Prisma segmentasyon ayrıca, yüz haritalama ile birlikte sahne ve nesne tanıma dahil olmak üzre bir takım hazır görüntüleme aracı sunacak olduklarını belirtiyor.

Neyse ki  çok iyi  durumda olan haber, iOS ile Android platformlarında Haziran 2015 tarihi içerisinde sunulmuş durumdaki Prisma uygulamasının öteki firmalara destek verirken gerçekleşebilecek yoğunluğa karşın kullanıcılara sunulmayı sürdürülecek olması. Firma, Prisma isimli uygulamanın adeta büyük  bir vitrin görevi üstlenecek olduğunun altını çizer iken, hala aylık olarak 5 ila 10 milyon tane civarında aylık aktif kullanıcıya sahip bir durumda olduğunu açıklamakta.

prisma ios android
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.