Pokemon'un CEO'su Çok Fazla Pişman

Pokemon'un CEO'su görevinde bulunan Tsunekazu Ishihara'nın tarafından Nintendo Switch ile ilgili gerçekleştirilen açıklamalar, oyun dünyasında çok fazla dikkat çekmeyi başarmış oldu.

Pokemon'un CEO'su Çok Fazla Pişman

Pokemon'un CEO'su  görevinde bulunan Tsunekazu Ishihara'nın tarafından Nintendo Switch ile ilgili gerçekleştirilen açıklamalar, oyun dünyasında çok fazla dikkat çekmeyi başarmış oldu. 

Nintendo şirketinin, tarafından yürütülmekte olan uzun bir geliştirme sürecinden sonra geçtiğimiz sene duyurusu yapılan yeni oyun konsollarından Switch, Mart ayı içerisinde satışa sunulup kullanıcılar ile buluşturulmuş oldu.

Nintendo şirketinin bugüne kadarki süre içerisinde en hızlı satılmış oyun konsolu olma konusunda ünvanını elde etmeyi başaran Switch'in yalnızca ilk ayında 906.000 taneden fazla satmış olduğunu ve de Minecraft gibi popüler durumdaki yapımların destek sunduğunu açıklaması ile beraber çok daha popüler duruma gelmesinin beklenmiş olduğu da duyurulmuştu.

Gamevice şirketinin tarafından tasarım ile ilgili açılmış patent ihlali davası ile yeniden gündeme gelmiş olan Switch ile ilgili daha önce gerçekleştirdiği açıklamalarından pişman olduğunu açıklayan bir başka isimde Pokemon'un CEO'su görevindeki Tsunekazu Ishihara olarak açıklandı.

Günümüzdeki akıllı telefonların çağında kimsenin yanında bir tane  oyun konsolu taşımayacak olduğunu düşündüğünü açıklayan Ishihara, Nintendo şirketine Switch'in  daha satışa başlamadan öncesinde başarı olmayacaklarını söylemiş olduğunu dile getirmekte.

Bu konuda fazlası ile yanlış düşünmüş olduğunu ve Nintendo şirketinin çok başarılı bir işe imza atmış olduğunu da kabul etmiş bulunan Pokemon'un CEO'su, bazı konular içerisinde halen çekincelerinin yer aldığını belirtmeyi ise hiç bir şekilde ihmal etmemekte.

Switch'in daha yüksek satış rakamlarına ulaşmış olmasına karşın halen kısıtlı sayıda bir oyuncu kitlesine hitap etmiş olduğunu açıklayan Ishihara, Nintendo şirketinin çok daha geniş kitlelere ulaşabilmek amacı ile atacak olduğu adımları merakla beklemekte bulunduğunu da ifade ediyor.

pokemon nintendo switch
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.