Pokemon'a yasak gelmeye devam ediyor

Çıktığından bu yana hızla yayılmaya devam eden pokemon oyunu istenmeyen durumlara yol açtığı gerekçesiyle yasaklanmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde Fransa'nın bir köyünde yasaklanması da kullanıcılar tarafından farklı yorumlar yapılmasına yol açtı. Konuyla ilgili detaylar haberimizde...

Pokemon'a yasak gelmeye devam ediyor

Çıktığından bu yana hızla yayılmaya devam eden pokemon oyunu istenmeyen durumlara yol açtığı gerekçesiyle yasaklanmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde Fransa'nın bir köyünde yasaklanması da kullanıcılar tarafından farklı yorumlar yapılmasına yol açtı.
Pokemon çılgınlığı tüm hızıyla devam ediyor. Artık akıllı telefonlarda da oynanabilmesiyle büyük bir kitleyi kendisine bağlamış durumda.
Yayınlandıktan kısa bir süre sonra dünyada herkes tarafından oynanmaya başlayarak yeni bir rekora imza attı. Öyle ki en çok kullanılan app leri bile geride bırakmayı başardı ve en çok kullanılan uygulama listesinin başına yerleşti.
Fakat yavaş yavaş ‘Pokemon Yasağı’da getirilmeye başlandı . Öyle ki Fransa’nın Lyon kenti yakınlarındaki Ain köyünde de yasak getirilmiş durumda.
Şirketten pokemonların köylerinden kaldırılması talebinde bulunan Bressolles Belediyesi’nden gelen yazılı açıklama da oyunu oynayanlara yönelik bir şey olmadığını, sürücü ve yayaların dikkatini dağıttığı belirtildi.
Aynı zamanda kararda diğer tehlike arz edebileceğini düşündükleri oyunları da yasaklayabileceklerini belirttiler.
İnsanları hem sosyalleştirip aynı zamanda asosyal hale getiren bu uygulama herkes tarafından çok beğenildi.Oyuncular pokemon avına çıkarak bazen gitmemeleri gereken yerlere bile gidip pokemon arayışına giriyorlar.
Aynı zamanda güvenlik açısından da risk teşkil etmekte. Öyle ki oyun Google hesabına erişebilirken aynı zamanda e-mailleri okuma yetkisine de sahip. Konumunuzu da istediği yerden takip edebiliyor.

pokemon pokemon Go
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.