Pokemon GO'nun Hedefi Rekora Ulaşmak

Son zamanların popüler gerçeklik oyunu Pokemon Go, kısa süre içinde 10 milyonu aşan indirme sayısına ulaşınca yayıncı şirket tarafından hedef 500 milyon indirme olarak belirlendi.

Pokemon GO'nun Hedefi Rekora Ulaşmak

İnternette bir an da fenomen haline gelen Pokemon Go, sadece 3 ülkede resmi olarak yayınlanmasına rağmen dünya çapında farklı yöntemlerle indirilerek adeta rekor kırdı. Kısa süre de 10 Milyonu aşan indirme sayısı, yayıncı şirketinde iştahını kabarttı ve hedef olarak yarım milyon indirme belirlendi.

Şimdilik sadece Avustralya, Amerika ve Yeni Zellanda gibi nüfusu çokta büyük olmayan ülkelerde yayınlanan ve sadece ilk etapta tepkileri merak eden şirket Pokemon Go Company, bir anda beklenmedik sayılara ulaşarak adeta kontrol edilemez bir indirme sayısına ulaştı. Yaşanan bu gelişmenin ardından şirket yetkilileri bir anda diğer ülkeler içinde yasal indirme düzenlemelerini etkin hale getirmek için çaba sarf eder oldu.

Şuan 10 Milyondan fazla indirmeye ulaşan Pokemon Go gerçeklik oyunu için 2016 yılı bitmeden 500 Milyon indirme hedefi belirleyen şirket, bu sayının altında bir rakam kesinlikle beklemediklerini ifade ediyor. Türkiye de bile yüz binlerce insan tarafından indirilen oyun, için çıkan dedikodulara rağmen bir çığ gibi büyüyor.

Henüz sadece Android telefonlar için uygulaması onaylanan oyun, yakın bir zaman içinde İOS uygulaması içinde etkin hale gelecek ve böylelikle sayının daha da kontrol edilemez bir rekora gitmesi de ön görü şeklinde bulunuyor.

pokemon GO pokemon go oyununun hedefi popüler pokemon oyunu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.