Pokemon Go, Oynamak Müslüman Ülkelerde Yasak !

Pokemon Go için 15 Müslüman ülke oynama yasağı getirdi. Hırsa ve kumara yönlendirdiği gerekçesiyle bu oyunu oynamak ve indirmek hem yasak...

Pokemon Go, Oynamak Müslüman Ülkelerde Yasak !

Dünyanın büyük bir merakla beklediği ve yayıncı şirketi Nintendo tarafından ülkelerinde oynanmasına izin verildiği an itibariyle milyonlarca indirme sayısına ulaşan Pokemon Go için, Malezya Federal İslami Danışma Konseyi ''Müslümanlarca kullanılması Sakıncalı'' yorumunu yaptı.
Malezya Federal İslami Danışma Konseyinin resmi web sayfasından konuyla ilgili açıklama yapan konsey Müftüsü Zulkifli Mohamad Al-Bakri, "Federal İslami danışma Konseyi yaptığı toplantıda Pokemon Go ve Pokemon oyunlarının Müslümanlarca oynanmasına izin vermemeyi kararlaştırmıştır" dedi.
Malezya Federal İslami Danışma Konseyi Müftüsü Zulkifli Mohamad Al-Bakri, Ağustos ayında ülkelerinde oynanması yönünde oyun şirketi tarafından izin verilen Pokemon Go'nun halkı kumara ve hırsa yönlendirdiği gerekçe gösterildi. Konsey Müftüsü Zulkifli Mohamad Al-Bakri, aldıkları kararın Suudi Arabistan ve Mısırlı İslam alimlerinin Pokemon Go ve Pekomon'un zararlı olduğu görüşlerinin de etkili olduğunu ve o ülkelerde bu konuyla ilgili alınan kararları kesinlikle desteklediklerini ifade etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.