PlayStation ve Nintendo, YouTube Kanallarını Yoruma Kapattı!

En büyük oyun konsol üreticilerin YouTube hesaplarında bu ara bir gariplik yaşanıyor. Sony'nin sahibi olduğu PlayStation ile birlikte Nintendo'ya ait kanallarda yorumlar devre dışı bırakıldı. Şimdi bu durumun ardındaki detayları irdeleyelim..

PlayStation ve Nintendo, YouTube Kanallarını Yoruma Kapattı!

Geçtiğimiz gün PlayStation ve Nintendo oyun konsoluna ait Japonya YouTube kanalları yorumlara tamamen kapatıldı. Global anlamda diğer ülkelerin resmi YouTube hesaplarında böyle bir durumun olmaması Japonya merkezli bir güncellemenin olup olmadığı sorularının sorulmasına neden oldu.

Bilindiği üzere Nintendo ve PlayStation konsolları Japonya menşeili. Kendi ülkelerinde YouTube kanallarını iki oyun konsol üreticisinin de yoruma kapatmış olması oldukça ilginç bulundu. Nintendo'nun Amerika kanalında şimdilik yorum engeli bulunmuyor. Aynı şekilde PlayStation'ın da Amerika ve Avrupa YouTube kanallarında yorum konusunda bir engelleme gözlenmiyor.

Şimdilik bu şirketlerin YouTube kanallarını neden yorumlara kapattığı konusunda net bir bilgi veya resmi açıklama gelmiş değil. Aralarında geçmişten bu yana büyük rekabet yaşanan bu iki şirketin ikisinin birden YouTube kanallarında yorumları bloke etmesinin nedenlerini önümüzdeki günlerde net bir şekilde anlayabiliriz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.