Playstation Now Hakkında Şok Karar!

Playstation Now isimli platformu ile PS4 oyunlarının farklı platformlarda da oynanmasına imkan tanıyan konsol sektörünün önemli isimlerinden biri olan Sony, verdiği şok bir kararla Playstation Now hizmet alanını kısıtlayarak PS4 oyunlarının sadece bilgisayarlarda ve Playstation platformlarında oynanmasına izin vereceğini duyurdu.

Playstation Now Hakkında Şok Karar!

Bilgisayar ve Konsol oyunları pazarındaki önemli aktörlerden biri olan ve hatta konsol pazarının neredeyse en önemli ismi olan Sony, Playstation 4'le birlikte yeni kararlar alacağını duyurmuş ve bunun sinyallerini de uzunca bir süre önce vermişti. Ve işte şimdi ise bu sinyallerin ne kadar doğru olduğu da ortaya çıkmış oldu. Playstation Now ismini verdiği platformla, farklı konsol ve platformlarda PS4 oyunlarının oynanabilmesine imkan veren Sony, şok bir kararla hizmet alanını sınırlandırdığını duyurdu.

Playstation 4 oyunlarının sadece PC üzerinden ve Playstation 4 platformlarından oynanabileceği konusunda önemli bir duyuru yapan Sony, verdiği bu kararla milyonlarca oyunseveri üzdü üzmesine ama altında yatan gerekçeler ise Sony firmasının haklılığını da gözler önüne sermiş oldu.

Japon teknoloji devi Sony, Playstation 4 platformuyla güncel konsol oyunculuğuna kapılarını açıyor. Geçtiğimiz aylarda PS4 Pro sürümüyle kas gücü artan platform aynı zamanda PS VR ile birlikte de sanal gerçeklik dünyasına adım atmıştı.

Firma, geliştirdiği Playsatation Now isimli stream sistemiyle beraber farklı platformlarda da PS 4 oyunlarının oynanmasına imkan veriyor ve PS deneyimini oyunseverlerin farklı platformlarda da yaşamanıza imkan sunuyordu. Cep telefonu, PC, TV, PS TV hatta Sony Blu-ray oynatıcılar aracılığıyla oynanabilen bu oyunlar, internet kalitesi yüksek olan oyuncuların ilgisini bir hayli çekmiş ve kullanım oranını da bir hayli artırmıştı. Ancak bu durum beraberinde farklı sornları da getirmedi değil. Özellikle kullandığı teknoloji gereği uzak sunucularda çalışan PS4 oyunlarının internet üzerinden aktarılıyor olması yüksek hızda interner bağlantısı ihtiyacını da beraberinde getirmiş oldu. İnternet bağlantısı hızının kısmen düşük olduğu oyunculardan ise neredeyse beğeni sunan kullanıcılar kadar şikayet de geldi. 

İşte bu şikayet ve bildirimler sonucunda radikal bir karar alan Sony, resmi bir açıklama yayınlayarak PS Now platformunun artık sadece bazı platformlarda desteğini sürdüreceğini duyurdu. Buna göre Telefon, TV ve PS3 ve PS Vita gibi platformlar artık Playstation Now platformunda artık desteklenmeyecek. 

Sadece PS4 ve PC üzerine odaklanacaklarını açıklayan Playstation Now Pazarlama Müdürü Brian Dunn,  “PlayStation Now servisi için tüm kaynaklarımızı ve odağımızı PC ile PlayStation 4 platformlarına kaydırmaya karar verdik. Bu şekilde PlayStation Now için planladığımız büyük yenilikleri ve geliştirmeleri çok daha rahat şekilde yapabileceğimizi düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

playstation sony playstation now ps4
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.