PlayStation 5 Konsolu İle İlgili İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

Birçok sektörde karşılıklı mücadeleler ve firmaların birbirileriyle kıyasıya yarışı oyunculara avantaj sağlıyor. Oyun şirketleri, konsol ve oyun bilgisayarı üreticileri, VR ya da arttırılmış gerçek ekipmanları bunlara dahil edilebilir. Şüphesiz oyun dendiğinde akla ilk gelen ikili ise PlayStation ve Xbox oluyor. PlayStation 5 içinse çarpıcı iddialar birçok eleştirmen tarafından ortaya atılmaya başlandı.

PlayStation 5 Konsolu İle İlgili İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

Bildiğiniz gibi Microsoft oyuncu kitlesini genişletmek, geride kaldığı konsol sektöründe Sony PlayStation oyuncularını kendi safına çekmek için birçok atak yapıyor. Bunlardan birisi olarak görülen Xbox Project Scorpio ise Sony cephesinin sessiz kaldığı bir uygulama olacak. Zira amaçları doğrultusunda daha fazla yeni oyuncu için Xbox One üzerine yapılacak iyileştirmeler ve oyun güncellemeleri Project Scorpio için en genel tanım halini alıyor.

Fakat zaten konsol sektörüne hakim olan PlayStation 4 konsolunun Slim kasası dahi ciddi bir alıcı bulmaya yetiyor. Çünkü genel geçer anlayış herkeste olan ve çevrenin sahip olduğu konsola sahip olmaktan geçiyor. Yani PlayStation 4 sayısıyla doğru orantılı bir PlayStation 5 satışının gerçekleşme ihtimali son derece yüksek görünüyor.

Microsoft ise böyle bir rahatlığa sahip değil. Xbox 360 sonrası Xbox One ile oyun yelpazesini arttıran, bilgisayar ile entegre bir sistem oluşturmak için temeller atan şirket başarıya ulaşmaya çalışacak. Ne kadar yeni oyuncuya sahip olursa bir sonraki konsol projesi için o kadar avantaj yakalayacak. Haliyle PlayStation 5 ile Xbox Project Scorpio arasında rekabet olmayacağı öngörülüyor. Aksine rekabet kendi başına Microsoft Xbox konsolunu sıkı bir döneme sürükleyecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.