Playstation 4’e Yeni Özellik Kullanıcılar Artık GIF Oluşturabilecekler

​Sony PlayStation Pro’nun ardından hanesine yenilikler katmaya devam ediyor. Oyuncuları mutlu edecek GIF hazırlama özelliği ShareFactory uygulamasına eklendi.

Playstation 4’e Yeni Özellik Kullanıcılar Artık GIF Oluşturabilecekler

Sony şüphesiz oyun sektöründe üst sıralarda yer alan bir firma pazardaki konumunu koruyan ve buna yönelik adımlar atan firma sürekli gelişme halinde. Firmanın yaptığı son hamle Dünya çapında büyük etkiler bırakacak Playstation 4 Pro’nun duyurulması oldu. Şimdiye kadar çıkmış en güçlü oyun konsolu olarak piyasaya yer alan PlayStation 4 Pro beraberinde birçok yeniliğe de getirmiş olurken, 4K çözünürlüğe uyarlanan oyunların yanı sıra Sony şimdi ise oyuncuları mutlu edecek harika bir uygulama sunmaya hazırlanıyor. Firmanın PlayStation’a sunduğu yeni güncellemesi ile birlikte eklenen bu özellik ShareFactory uygulamasına yapılmış durumda. Peki PlayStation kullanıcıları için yeni bir dönemin başlangıcı olan bu uygulamaya ne gibi yeni özellikler içinde barındırıyor.

PlayStation 4 ün uygulaması olan ShareFactory, yapılan son güncelleme ile birlikte kullanıcılarına GIF yapma olanağı sağlıyor.Kısa hareketli resimler olarak tabir edebileceğimiz GIF, kimi zaman fazlasıyla işe yarayabiliyor. Elbette oyuncuların en sevindiği nokta oyun videolarından istedikleri anı seçip GIF’e dönüştürme olanağı. Artık gelen son güncelleme ile çektiğiniz videoları uygulama içerisinden düzenleyip kendi GIF’inizi oluşturabiliyorsunuz.

Kullanıcılar uygulamaya girdiğinde önceden çektiğiniz oyun kliplerini istediğiniz gibi kesip çeşitli efektler ekleyerek, onları GIF yapabilecek.9 saniyeye kadar GIF oluşturma imkanı veren Share Factory, hazırladığınız GIF’leri HDD’nize kayıt etme imkanını henüz vermiyor. Uygulama içinden hazırladığımız GIF’leri Twitter üzerinden paylaşabilme imkanımız olsa da birkaç güncelleme ile HDD’ye aktarma özelliğinin gelmesi şart gibi. Ayrıca harici bir belleğe aktarabilme şansımız olduğunu belirtelim. Diğer yandan ShareFactory uygulamanızın güncel olması gerektiğini de belirtmekte fayda var.

GIF Share Factory Twitter Playstation 4 Pro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.