PlayStation 4 Dünya Genelinde 60.4 Milyondan Fazla Sattı!

Japon teknoloji devi Sony'nin yüzü popüler oyun konsolu PlayStation 4'ün satış rakamlarıyla gülüyor. Sony'nin açıklamasına göre dünya genelinde toplamda 60 milyondan fazla PlayStation 4 satıldı.

PlayStation 4 Dünya Genelinde 60.4 Milyondan Fazla Sattı!

Oyun konsolları denilince akla gelen ilk markalardan birisi olan Sony'nin PlayStation 4 oyun konsolu dünya genelinde satış rekorları kırmaya devam ediyor. Sony'nin açıklamasına göre 11 Haziran 2017 itibariyle Sony toplamda 60.4 milyon adet Sony PlayStation 4 sattı.

Sony bu dönemde sadece PlayStation satışlarında bir rekor kırmakla yetinmedi. Sony ayrıca oyun ve üyelik satışında da önemli bir gelir elde etti. Sony'nin Horizon : Zero Dawn gibi oyunların satışlarında da önemli gelirler elde etti.

Sony'nin açıkladığı rakamlara göre aynı dönem içerisinde PlayStation ekosisteminde aylık aktif kullanıcı sayısını 70 milyona kadar arttırmayı başardı. Ayrıca Mart 2017 dönemine kadar PlayStation Plus kullanıcılarının sayıları da 26.4 milyona erişti.

playstation-4

Sony Interactive Entertainment Başkanı ve Sony'nin Global CEO'su Andrew House Sony'nin bu başarısı hakkında " Dünyanın dört bir yanında Sony PlayStation 4 modelin desteklemeye devam ediyoruz. Sony PlayStaiton 4 şimdiye kadar ki en parlak dönemini yaşıyor. Bu yıl içerisinde oyun severin PlayStation 4'lerinin gücünü hissedecekleri oyunlar çıkacak. Bir yandan PlayStation 4 oyunlarımızı arttırırken bir diğer yandan da geleceğin oyun anlayışı olarak gördüğümüzü VR platformunda ki en iyi deneyimlerden birisini yaşatan PlayStation VR içeriklerini güçlendirmek istiyoruz" dedi.

Bakalım Microsoft yeni oyun konsolu Xbox One X ile birlikte Sony'nin PlayStation 4 satış rakamları düşürebilecek mi ?

 

sony microsoft sony playstation 4 playsation 4
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.