PlayStation 3 Konsolları Son Buldu

PlayStation 3 desteğine son verildi. Yeni nesil konsolların 11.yılında Sony oyun dünyasında bir hayli katkısı bulunan modeline son verdiğiniz açıkladı. işte detaylar.

PlayStation 3 Konsolları Son Buldu

Oyun konsolu dediğimiz zaman akla ilk gelen markalardan biri olan Sony, PlayStation serileriyle beraber bu alanda otorite olan markalardan biri olarak öne çıktı. Özellikler yenilenmiş oyun dünyasına giriş modeli olarak gösterilen PlayStation 2 serisinden sonra dijital oyun alanında bilgisayarlara alternatif bir seri olarak adını duyurmayı başarmıştı.

Yavaş yavaş oyun dünyasında firmalarında oyunlarının uyumlarıyla destek vermesi sonrasında giderek kullanımı da yaygınlaşan PlayStation oyun konsollarının PlayStation 3 modelinin çıkmasından sonra artık bu alanda Sony otorite haline gelmişti. Artık yavaş yavaş konsol dünyasının yaygınlaşmasına ve bu alanda otorite olmayı başaran PlayStation 3 oyun konsollarından sonra Sony aldığı kararla yeni nesil oyun konsollarına geçiş yapma kararı da almıştı.

PlayStation 3 Desteği Bitti

Son olarak yayınlanan PlayStation 4 konsollarından sonra bu alanda yeni nesle geçiş yapan markanın oyun dünyasında amiral gemisi modeli hale gelen konsollarının genel kabul gören seri olarak algılanması ve bundan sonra eski model için oyun desteğinin de sınırlanmasıyla beraber Sony yen bir karar daha algı. PlayStation 5 hazırlığında olan Sony, bir dönemi başlattığı PlayStation 3 modeline ise son verdiğini açıkladı. Bundan sonra üretilmeyeceği açıklanan konsolların 11.yılında üretimi son bulmuş oldu. Üretimin durmasından sonra bundan sonraki aşamada konsollar için yeni oyun gelmesi de beklenmiyor. Kısacası bir dönem sona ermiş oldu.  

playstation 3 PlayStation PlayStation serisi sony
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.