Pinterest'ten Kullanıcı Sayısı Konusunda Açıklama

Pinterest isimli platform aylar sonrasında aylık aktif kullanıcı sayısı ile ilgili geldiği en son noktayı açıkça paylaştı.

Pinterest'ten Kullanıcı Sayısı Konusunda Açıklama

Pinterest isimli platform aylar sonrasında aylık aktif kullanıcı sayısı ile ilgili geldiği en son noktayı açıkça paylaştı. Platform özellikle de Amerika Birleşik Devletleri'nin dışında yeni üyeliklerle kullanıcılarının tabanını büyütmüş  bir durumda.

Güçlü durumdaki rakipleri karşısında fazlasıyla geride kalmış bulunan bir sosyal ağ olarak bilinen Pinterest, güncel durumdaki aylık aktif kullanıcı sayısını resmi bir şekilde açıkladı. Pinterest platformu, yaklaşık olarak bir sene önce 150 milyon tane olan bu sayısını 200 milyon  tane seviyesine çıkartmış olmanın  bir mutluluğunu yaşamakta.

Kendini bir sosyal ağdan daha ziyade gerçek yaşamda fikirler alınabilen bir platform şeklinde niteleyen Pinterest platformu, Nisan ayı içerisinde 175 milyon tane aylık aktif kullanıcısının sayısına ulaşmış olduklarını duyurmuştu. Firma, 2015 senesinin başlarında bir takım iddialı hedefler belirlemiş  bir durumda olsa da bile hedeflerini tekrardan ayarlamak mecburiyetinde kaldı. Ek bir şekilde firmanın yakın zamanda 12.3 milyar dolar tutarına ulaşmış olduğunu da not olarak düşmekte yarar var.

Pinterest platformunun son dönemdeki büyümesi konusunda Amerika Birleşik Devletleri'nin dışından yapılan yeni kayıtların daha etkili bir durumda olduğu görülmekte. Yeni  gerçekleştirilen kayıtların %75’lik kısmı uluslararasındaki kullanıcılardan gelmiş. Kullanıcıların yarısından daha çoğu da Amerika Birleşik Devletleri'nin dışındaki ülkelerden bulunduğu belirtiliyor. Firmanın beğenilmekte olan Lens uygulaması ise seneden seneye %50 oranında bir büyümeyi göstermiş. Erkek olan kullanıcılarda ise seneden seneye %50’lik bir büyüme gerçekleşmiş halde..

pinterest aylık kullanıcı sayısı abd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.