PHEV Teknolojisine sahip Kamyon Geliştirmeye Başladılar

PHEV (Plug-in olan hybrid elektrikli bir araç) isimli teknolojisi, yüz binlerce sayıdaki otomobilin yakıt tüketim ile birlikte emisyonlarını azaltılması konusunda çok yardımcı oldu.

PHEV Teknolojisine sahip Kamyon Geliştirmeye Başladılar

PHEV (Plug-in olan hybrid elektrikli bir araç) isimli teknolojisi, yüz binlerce sayıdaki otomobilin yakıt tüketim ile birlikte emisyonlarını azaltılması konusunda çok yardımcı oldu. Şimdilerde de birkaç Çin asıllı şirket inşaat sektörü içerisindeki ağır vasıtalara da PHEV teknolojisini getirmeyi istiyor.

Çin içerisinde çok tehlikeli boyutlara ulaşmaya başlayan hava kirliliğiyle mücadele konusunda yalnızca elektrik otomobillerde yeterli bir durumda olmayabilir. Şehir içindeki otobüsler ile birlikte büyük inşaat araçları gibi çok ağır vasıtalarında  artık elektrik enerjisine geçmesi amacı ile çeşitli programlar uygulanmaya başladı. Efficient Drivetrains Inc. şirketi (EDI) ile Shannxi Automotive şirketi, dünya üzerindeki ilk PHEV teknolojiye sahip çimento kamyonunu geliştirebilmek amacı ile bir araya gelme kararı aldı.

32 ton ağırlığına sahip çimento karıştırıcı olan kamyona, EDI şirketine ait PowerDrive 8000 isimli enerji aktarma organı ile birlikte Shaanxi Otomotiv şirketinin Sınıf 8 isimli PowerSuite araç kontrol yazılımı uygun bir şekilde entegre edilecek. Sonuç olarak, şantiye alanına  da elektrik enerjisiyle ulaşmanın yanında mikseri de elektrikle çalışmakta olan bir araç ortaya çıkmış olacak.

EDI şirketi, enerjiyi aktarma organının entegrasyonu ile birlikte testinin son artık aşamasında bulunduğunu ve de  kamyonun gelecek birkaç ay içerisinde sahada tamamen harekete hazır bir durumda olacağını belirtti. Arabanın, inşaat araçlarında yer alan maliyet ile emisyonları düşürecek olduğu da bekleniyor. Ayrıca türlü otomobil üreticilerine de hitap etme ile ilgili elektrikli araç teknolojisinin potansiyelini gösterecek olduğu da umuluyor.

phev çin kamyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.