PES 2017 Mobil Sürümde Türkiye Skandalı!

Futbol oyunu denildiğinde akla gelen iki alternatiften birisi olan PES serisinin yeni oyunu tanıtıldı. Hatta PES 2017 mobil sürüm için heyecan verici bir oyun versiyonu bizlerle buluşturuldu. Hem iOS hem de Android için PES 2017 mobil versiyon açıklanır açıklanmaz ilgiyle oyun severler tarafından indirildi.

PES 2017 Mobil Sürümde Türkiye Skandalı!

Türk futbol severlerin ise garip karşıladığı enteresan bir olay gözden kaçmadı. Eğer milli takımımızı alarak mücadele vermek istiyorsanız ve Avrupa klasmanında ülkeler arasında Türkiye'yi arıyorsanız olmadığını fark edeceksiniz. Akla ilk gelen unsur ise Türkiye'nin mobil sürüme dahil edilmediği oluyor. Oysa işin rengi biraz incelediğinizde değişiyor.

Yıllar yılı Avrupa Futbol Şampiyonasında mücadele eden ve İstanbul ile iki kıtayı bağlayan bir coğrafi konumdan ötürü Avrupa ülkeleri arasında bulunan Türkiye artık bu kategoride yer almıyor. PES 2017 mobil sürümde Türkiye Asya-Okyanusya Ülkeleri arasında yer bulmuş. KONAMİ tarafından yapılan bu yeni güncellemenin sebebine gelirsek birçok farklı teori ortada uçuşuyor.

Genel anlamda ortak algının Avrupa ülkeleriyle son dönemlerde gergin bir durumun ortaya çıkması üzerinde durduğunu söylemek mümkün. Keza bunun haricinde Avrupa kategorisinden alınarak Asya kategorisine konulmasının farklı bir açıklaması olabileceğini zannetmiyoruz. Toprak bakımından ülkemizin büyük kısmının Asya'da bulunmasına rağmen Avrupa ülkesi olarak sayılmasında Avrupa'ya açılan kapı olmamız büyük bir handikap idi. Görünüşe göre KONAMİ Türk futbol severler için Avrupa krizini böyle yorumlamayı uygun görmüş.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.