PERYÖN’DEN UNHCR EĞİTİMİNE DESTEK

PERYÖN, Türkiye İnsan Yönetimi Derneği, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin (UNHCR), İŞKUR İl Müdürlüğü çalışanlarına yönelik düzenlediği; Türkiye’de Geçici ve Uluslararası Koruma Altındaki Yabancıların İş Piyasasına Erişimi Eğitimi’ne beceri geliştirme dersleri ile destek oldu.

PERYÖN’DEN UNHCR EĞİTİMİNE DESTEK

PERYÖN - Türkiye İnsan Yönetimi Derneği, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin (UNHCR), Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen “Suriye Mülteci Krizinin Etkilerini Hafifletmek için Türkiye'deki Ulusal Kurumların Desteklenmesi Projesi” kapsamında düzenlediği eğitim dizisine destek oldu.

 

Bu kapsamda farklı şehirlerdeki İŞKUR İl Müdürlüğü çalışanlarına yönelik gerçekleşen, “Türkiye’de Geçici ve Uluslararası Koruma Altındaki Yabancıların İş Piyasasına Erişimi Eğitimleri’nin ilki 19 – 20 - 21 Temmuz tarihinde Ankara’da yapıldı.

 

Eğitime; UNHCR Türkiye Temsilci Yardımcısı Jean Marie Garelli, İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya ve İŞKUR Dış İlişkiler ve Projeler Daire Başkanı Aşkın Tören de katıldı.

PERYÖN 350’yi aşkın çalışana ulaşacak…

 

Önümüzdeki dönemde Ankara, Antalya, Gaziantep, İstanbul ve Ordu’da düzenlenmesi planlanan eğitimlerde PERYÖN beceri geliştirme dersleri ile yer alacak.

 

Proje kapsamında İŞKUR personeli, Uluslararası Koruma ve Uluslararası Mülteci Kanunları, UNHCR’in Yetki Alanı ve Türkiye’deki Faaliyetleri, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu ve Geçici Koruma Yönetmeliği’ne Genel Bakış, Uluslararası Koruma ve Geçici Koruma Altındaki Kişilerin Hak ve Hizmetlere Erişimi: Sağlık, Eğitim, Sosyal Yardımlar ve İş Piyasasına ve Sosyal Güvenlik Haklarına Erişim gibi konularda bilgilendirilecek.

 

10 kez tekrarlanacak eğitim dizisi kapsamında PERYÖN; Etkili Görüşme ve Mülakat Teknikleri, İş Arama Teknikleri ve Özgeçmiş Hazırlama ve Etkin İletişim Teknikleri konularında 350’i aşkın İŞKUR çalışanına ulaşmayı hedefliyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.