Pepapp artık 6 dil biliyorAnchor

Türkiye’nin ilk dijital kadın ve sağlık asistanı Pepapp, Türkçe ve İngilizce dillerine ek olarak Ukraynaca, Rusça, Almanca ve İspanyolca desteği de sunmaya başladı.

Pepapp artık 6 dil biliyorAnchor

 

 

Kadınların dijital asistanı olma hedefiyle kullanıma sunulan Pepapp, Türkçe ve İngilizce dillerine ek olarak Ukraynaca, Rusça, Almanca ve İspanyolca dillerini de desteklemeye başladı. Bugüne kadar 1 milyon 400 bin kez indirilen uygulama halen 700 bin kadın tarafından aktif olarak kullanılıyor.

 

Pepapp Yönetici Ortağı Emrah Yiğit, uygulamalarının bugüne kadar Türkçe ve İngilizce olmak üzere 2 dil desteği sunduğunu, eklenen yeni dil seçenekleri ile bu rakamı altıya çıkardıklarını belirtti. Yiğit sözlerine şöyle devam etti: “Yeni dil destekleri ile farklı pazarlara da açılma planımızı hayata geçiriyoruz. Pepapp artık Ukraynaca, Rusça, Almanca ve İspanyolca dillerinin konuşulduğu coğrafyalarda da kullanılabilecek. Önümüzdeki dönemde desteklediğimiz dil sayısını da artırmayı planlıyoruz.”

 

Hamile kalmak isteyenlere yardımcı oluyor

Pepapp, verdiği tavsiyelerle hamile kalmak isteyen kadınlara yol gösteriyor. İstenmeyen gebelikleri de engelleyen uygulama, kadınları en doğru şekilde yönlendiriyor. Ayrıca uygulama içinde yer alan Pepzine bölümünde yaşama dair keyifli ve bilgilendirici makaleler kadınlara sunuluyor: Yemek tarifleri, bakım tüyoları, kendini iyi hissetmenin püf noktaları ve daha fazlası bu bölümde yer alıyor.

 

Pepapp; kadınları düşünmenin, onların en iyi arkadaşı olmanın sorumluluğunun farkında. Bu yüzden kadınlarla arasındaki bağın “özel” olması gerektiğine inanıyor. Yine de başından beri bildiği ve bu bilinçle yola çıktığı bir şey var. Dillerimiz ne kadar farklı olursa olsun, hepimiz ortak bir dili konuşuyoruz: Sevgi dilini.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.