Panasonic ve Samsung Şirketi Anlaşma Yaptı

Samsung şirketinin Dolby Vision teknolojisine karşı geliştirmiş olduğu HDR10+ ile ilgili çok önemli planları mevcut ve bunun ilk adımı olarak ise Panasonic şirketi ile bir anlaşma imzalamış oldular.

Panasonic ve Samsung Şirketi Anlaşma Yaptı

Samsung şirketinin Dolby Vision teknolojisine karşı geliştirmiş olduğu HDR10+ ile ilgili çok önemli planları mevcut ve bunun ilk adımı olarak ise Panasonic şirketi ile bir  anlaşma imzalamış oldular.

Piyasa içerisinde standart durumuna geleceği düşünülmekte olan ve Sony şirketi ile TCL firmaları tarafından çok büyük bir destek görmeye başlayan Dolby Vision isimli HDR Teknolojisine karşı kendisine ait teknolojisini geliştirmeyi başaran Samsung şirketi, HDR10+ ismini verdiği bu yeni teknoloji için çok  büyük atılımlar gerçekleştirmeye başladı.

İlk önce Amazon ile yayıncılık ortaklığı konusunda bir anlaşma imzalamış olan Samsung şirketinden bugün gerçekleştirilen açıklama ile 20th Century Fox ve de Panasonic şirketiyle de anlaşmalar imzalanmış olduğu belirtildi.

Panasonic şirketi ile gerçekleştirilen anlaşma direkt bir şekilde HDR10+ teknolojisini geliştirebilmek ve çapını genişletmenin maksadını taşıyor. Gerçekleştirilen açıklamaya bakılırsa Panasonic şirketi, Samsung ve de 20th Century Fox beraber çalışıp öteki firmaları Dolby Vision teknolojisinin yerine HDR10+ isimli teknolojisini kullanmaları amacıyla kendi saflarına çekmeye çalışıyor olacak.

Aslına bakacak olursanız Dolby Vision ve  de HDR10+ teknolojilerinin arasında çok büyük bir fark bulunmadığını da belirtmemiz gerekli. 2 teknoloji de en sonunda benzeyen sonuçlar vermekte ama aralarındaki  tek fark kullanım alanları içerisinde ortaya çıkmakta.

Öte yandan bu teknolojilerin kullanmakta olduğu cihazları alırken de çok fazla dikkat edilmesi gerekli önemli bir nokta bulunuyor. Eğerki siz HDR10+ teknolojisinden yararlanmak istiyorsanız, televizyon ve de  Blu-ray oynatıcı gibi cihazlar içerisinde mutlaka Ultra HD Premium logosunun yer aldığından emin olmanız gerekli.

samsung panasonic hdr10+
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.