Oyunun İlk Esin Kaynağı Türkiye'nin Terör İle Mücadelesi Oldu

Türk firmalarından Rocwise Entertainment şirketinin geliştirmiş olduğu FPS oyunlarından Soldiers of The Universe, 14 ila 17 Eylül 2017 tarihi içerisinde gerçekleştirileceği açıklanan GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun ile Eğlence Fuarı’nda sergilenmiş olacak.

Oyunun İlk Esin Kaynağı Türkiye'nin Terör İle Mücadelesi Oldu

Türk firmalarından Rocwise Entertainment şirketinin geliştirmiş olduğu FPS oyunlarından Soldiers of The Universe, 14 ila 17 Eylül 2017 tarihi içerisinde gerçekleştirileceği açıklanan GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun ile Eğlence Fuarı’nda sergilenmiş olacak. SoTU ayrıca, 14 Eylül 2017 tarihinin itibari ile Steam üstünden dünya çapında erişilebilir bir durumda olacak.

Konsepti ile birlikte dizayn dokümanı ve senaryosu Şubat 2017 tarihinden itibaren tamamlanmış olan ve hızlı bir şekilde geliştirme aşamasına geçilmiş olan SoTU; ''Hikâye tabanına sahip FPS Oyunu'' türü içerisinde Türkiye’de geliştirilmiş ilk oyun olma özelliğini taşımakta. Oyunun konusu içerisinde Türkiye’nin terör örgütleriyle olan mücadelesinin yer almış olması SoTU’nun dijital oyun çevreleri tarafından dikkatini çekmekte.

Ekip ayrıca, GameX Fuarı’nda yapılacak lansman süresince oyun severlerin oyun ile ilgili öneri ve  de istek gibi geri bildirimlerini alıp oyunun tam sürümdeki süreci amacıyla değerlendirecek.

SoTU’nun asıl hikayesi ise, ana karakterlerden Hakan’ın babasının şehit edildiği haberini alması üstüne yurtdışında yer alan görevini bırakıp Türkiye’ye dönüş yapması ile  birlikte başlıyor. Uzun seneler boyunca askeri ve türlü bilim dallarında eğitim almış  durumda bulunan Hakan, hikayenin ilerleyen kısmı içerisinde karşılaşacağı  bazı durumlardan sonra uzun seneler almış olduğu eğitimlerin sebebini de anlıyor.

Oyunun ilerleyen bölümleri içerisinde, babasınında üye olduğu Akıncı Beyleri, Hakan’a babasının niçin şehit olduğunu ve  de almış olduğu eğitimlerin nedenini açıklıyor. Bunun üstüne babasının görevini üstlenmiş olan Hakan, yanında yer alan 3 tane kahraman Türk askeri ile beraber Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğü amacıyla türlü gizli operasyonlar yürütmekte. Türkiye içerisinde Cizre ile birlikte Nusaybin ve de  İstanbul’da operasyonlar gerçekleştiren ekip, Suriye içerisinde ise Cerablus ve de  El Bab operasyonları kapsamında terör örgütlerine karşı savaş gerçekleştiriyor.

 

rocwise entertainment soldiers of the universe gamex 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.