Otonom Araçlarda Audi 2019'da İlk Üretime 2021'de İse İlk Satışlara Başlayacak

Artık devir oto pilot özelliğe sahip olan otonom araçların devri olacak. Büyük bir ivmeye sebep olan Tesla otomotiv sektörünü büyük ölçüde elinde barındıracak bir fikirle ortaya çıktı. Haliyle yıllardır süregelen klasik otomobil üreticilerinin bu aşamada risk altına girdiğini herkes düşünmeye başladı. Bu markalar arasında bulunan Audi ise dahil olduğu grup ile beraber otonom araç projelerine ağırlık vereceğini kamuoyuna duyurdu.

Otonom Araçlarda Audi 2019'da İlk Üretime 2021'de İse İlk Satışlara Başlayacak

Audi bildiğiniz üzere Almanya merkezli Volkswagen Group bünyesinde yer alan bir marka. Durum böyle olduğundan grubun elinde bulunan tüm araçlar için otonom teknoloji için düğmeye basıldığını söylemek mümkün olacak. Geliştirmeler içinse Audi seçilirken otonom Audi modeli için A8 uygun görülmüş.

Fakat tasarımlar ve geliştirme işlemleri 2018 model Audi A8 üzerinde tasarlanacak. 2019 yılında ise S4 modelin doğuşu ve tanıtımı gerçekleştirilecek. Audi akıllı araçlar için verdiği hedefi ise 2021 olarak gösteriyor. Net satışların ve otonom özellikli Audi ve diğer Volkswagen Grup markalarının araçlarının satışında 2020 ve sonrası önemli bir mihenk taşı olacak.

Şirket hedeflerinde ise 2025 yılına kadar sürecek olan periyotta satışların 3/1'ini kapsayacak bir gelişim kat edilmesi öngörülüyor. Yani 2025 yılı satış grafiklerinde satılan her 3 otomobilden birisinin elektrikli ve otonom özelliğe sahip olması planlanıyor. Bu süreçte 2021 yılında tanıtılacak 3 yeni otonom model belirleyici unsur olacak. Sonrasında ise bu modellerin gelişimi sürecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.