Orta Segment Cihazlar İçin Yeni Samsung Exynos 9610 İşlemcisi Geliyor

Samsung yeni bir Exynos işlemci modeli üzerine çalışmalarında son aşamaya geldi. Qualcomm'un Snapdragon 660 işlemci setine rakip olarak geliştirilen Exynos 9610 için kollar sıvandı.

Orta Segment Cihazlar İçin Yeni Samsung Exynos 9610 İşlemcisi Geliyor

Güney Kore'li teknoloji devi Samsung'un orta segment akıllı telefon modellerinde kullanmak üzere geliştirdiği 8 çekirdekli Exynos 9610 model işlemcileri üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Geliştirilen işlemci setinin Snapdragon 660 işlemcisine rakip olarak geliştirildiği belirtildi.

Samsung'un geliştirdiği Exynos 9610 işlemci setinin Snapdragon 660 yonga setli işlemci ile hemen hemen benzer donanım özellikleri ile geliştirildiği düşünülürken dört adet Cortex-A73 çekirdek ve dört adet Cortex-A53 çekirdek bulunduracak olan yeni Samsung işlemcisi 14nm teknolojisi ile üretilecek. Exynos 9610 işlemci biriminde yerleşik grafik işlemcisi olarak ise Mali-G73 MP3 donanımının yer alacağına kesin olarak bakılırken model olarak ise Netcam Cat. 13 kullanılması bekleniyor.

Geliştirilen Exynos 9610 model işlemcinin Exynos 9 serisi sonrası ilk Exynos işlemci modeli olacağını da ayrıca hatırlatalım. Exynos 9610 yonga setine sahip akıllı telefonların 2017 yılının son çeyreğinde piyasaya çıkacak modeller olacağı da beklenirken bilgileri sızdırılan bu işlemci seti ile ilgili olarak Samsung kanadından henüz resmi bir açıklama da gelmiş değil.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.