Orinoid İsimli Meteor Yağmurunun Başlayacağı Açıklandı

Orionid isimli meteor yağmuru her Ekim ayı içerisinde olduğu gibi tekrar büyük bir heyecan ile beklenmekte. Ünlü olan meteor yağmuru konusunda artık geri sayı sayımın başladığı açıklandı.

Orinoid İsimli Meteor Yağmurunun Başlayacağı Açıklandı

Orionid  isimli meteor yağmuru her Ekim ayı içerisinde olduğu gibi tekrar büyük bir heyecan ile beklenmekte. Ünlü  olan meteor yağmuru konusunda artık geri sayı sayımın başladığı açıklandı. 

Meteor demiş olduğumuz gök cisimlerinin Dünya atmosferine girmiş olması ile birlikte oluşan ısı, meteorun hemen sonrasında bir iz bırakmaktadır. Halkın arasında Yıldız Kayması şeklinde de isimlendirilmekte olan bu olay, yüzyıllardan bu zamana kadar dikkat çekmeye devam etmekte. Bu defa her sene olduğu gibi meteor yağmuruyla bir saat içerisinde yaklaşık bir şekilde 20 ila 30 meteorun Dünya atmosferi ile etkileşime gireceği açıklandı. Oluşacak harika manzarayı da tekrar milyonlarca  sayıdaki bir insan takip ediyor olacak.

Her sene Ekim ayı içerisinde gerçekleşmekte olan bu özel olay, 2017 senesi içerisinde 21 ila 22 Ekim tarihlerinin arasında yaşanmış olacak. Gece saatlerinde 01:00 ile 04:00 saatlerinin arasında ülkemizde de gözlemlenebiliyor  olacak bu olay, hem bir teleskop hem ise çıplak gözle net bir şekilde takip edilebiliyor olacak. Yıldızların açık bir şekilde görünmekte olduğu ve gökyüzünün tamamen temiz olduğu bölgeler içerisinde çıplak göz ile Orionid meteorlarını görebilecek durumdayken, ışık kirliliği bulunan yerlerde teleskop ile çok net bir şekilde gözlemlenebiliyor olacak.

orinoid meteor meteor yağmuru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.