Origami İle Katlanabilen Modüler Üçgen Robotlar Geliştirildi

Katlanabilme özelliği olan origami robotlar geliştirildi. Robot teknolojisinde mühendislikle birlikte sanat iş birliği sonucu olarak origami ile katlanabilen üçgen şekilli robotlar geliştirildi.

Origami İle Katlanabilen Modüler Üçgen Robotlar Geliştirildi

Japon teknolojisi ile geliştirilen robotlara bir yenisi daha eklendi. Japon katlama sanatı Origami sayesinde katlanabilir akıllı robotlar geliştirilmeye başlandı. Bilim adamları tarafından yapılan araştırmalarda eski Japon teknikleri ve sanatı kullanılarak birbirine kenetlenip katlanabilen farklı şekil ve boyutlarda üçgen modüler makine robotlar geliştirmeyi başardı.

İsviçre Ulusal Yetkinlik Araştırma Merkezi bilim adamları tarafından geliştirilen Mori adlı robot 26 gram ağırlığında ve küçücük bir üçgen yapıya sahip. 70mm genişliğinde ve 6mm kalınlığa sahip olan bu mini robotlar üzerinde aktüatörler, sensörler ve dahili denetleyiciler de yer alıyor. Robotların ihtiyaç duyacağı gücün ise dış bir kaynaktan elde edildiği ve sağlandığı gözleniyor. Basit bir tasarımla yapılmış gibi görünen robotların katlanabilen bölgeleri özel oluşturulmuş menteşeler ile birbirlerine bağlantı oluşturularak dizayn edilmiş.

Geliştirilen robotların katlanabilir olmasıyla birlikte çalışma alanlarının yapısı çok fark etmeksizin istenilen komutlar başarıyla yerine getirilebiliyor. Robotik teknoloji alanında origami ile tasarlanıp geliştirilen robotlar modüler ve özelleştirilebilir yapıda üretilmiş.

Katlanabilir yapıda geliştirilen robotların gelecekte özellikle mikro cerrahi gibi sağlık alanlarında önemli bir potansiyeli olacağı düşünülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.