Optik Tuş Anahtarına Sahip Oyuncu Klavyesini Tanıttılar

Optik bir tuş anahtarlarına sahip durumdaki Aorus K9 isimli oyuncu klavyesi bu özelliği ile beraber dikkatleri üstüne çekmeyi başarmış.

Optik Tuş Anahtarına Sahip Oyuncu Klavyesini Tanıttılar

Optik  bir tuş anahtarlarına sahip durumdaki Aorus K9 isimli oyuncu klavyesi bu özelliği ile beraber dikkatleri üstüne çekmeyi başarmış. 

Bu değişik tuş anahtarlarının sayesinde  çok ciddi anlamda dayanıklılığın sağlanmış olduğunu da baştan belirtmek gerekli. İstenmemekte olan mekanik etkilerini en düşük orana indirmiş bulunan anahtarların suya karşı da dayanıklı durumda olduğu ifade edilmekte. Ek bir şekilde, analog girişle ilgili bir olanakta sağlanıyor. Ağustos ayı içerisinde Razer’ın benzeyen özelliklere sahip durumdaki Mor optik tuş anahtarlarını tanıtmış olduğunu da hatırlatalım.

Gigabyte şirketinin tarafından bu özel tuş takımlarının çok daha hızlı olduğuna ve de mekanik olanlara göre çok daha uzun ömürlü bulunduğuna dikkat çekilmekte. Auros K9 isimli klavyenin Flaretech teknolojisini kusursuz bir şekilde kullanan ilk klavye tasarımı olduğu ise bir başka öne çıkan bilgidir.

Tuşlar aslında e-spor profesyonellerini memnun edebilecek 0.03 milisaniyelik bir geri sekme değeri ile beraber göz doldurmakta. Geleneksel  durumdaki anahtarlara kıyas ile Flaretech anahtarları oyun içerisinde tam 600 kat daha hızlı olması ile sıyrılmakta. Bu özel tuşların 100 milyon tane çalışma oranı ile derecelendirilmekte olduğunun da altını çizmekte yarar var.

Modüler  bir anahtar konfigürasyonu sunmakta bulunan K9, Kırmızı ile Mavi anahtar seçeneklerini sağlamakta. Bu anahtarlar ise daha çizgisel ve  de tıkırtılı çalışma profilleriyle değişiklik göstermekte ve 55g +/-10 bir kuvvet gerektirmekteler. Klavyeyi  çok daha özelleştirmeyi isteyenler ise Cherry-MX uyumuna sahip tuşları da kullanabilecek.

Ürün içerisinde Gigabyte RGB Fusion desteğiyle beraber tuş başına tam 16 milyon tane renk arkadan aydınlatması sunulmakta. Özel  bir yazılım üstünden bu renkleri  de özelleştirebilmektesiniz.

Aorus K9  modeli için bir çıkış tarihi ve de fiyat bilgisi şu anda paylaşılmamakta.

auros k9 optik tuş anahtarı oyuncu klavyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.