Opera Max İle Facebook'un Mobil Veri Tasarrufu Sağlanacak

Opera'nın mobil versiyonu güncelleme aldı. Opera Max adı ile gelen güncellenmiş Opera sürümünde en çok dikkat çeken yenilik ise Facebook'un mobil veri tüketimini en aza kadar indirgemesi olarak öne çıktı.

Opera Max İle Facebook'un Mobil Veri Tasarrufu Sağlanacak

Android cihazlar için varsayılan olarak gelen tarayıcıdan farklı olarak uygulamaları yönetebilme özelliği taşıyan Opera Max, aldığı yeni güncelleme ile birlikte en çok veri tüketen uygulamaları izleyebilme fırsatını kullanıcılara sunarak fazla veri tüketen uygulamaların mobil internet bağlantılarını tek tek engelleme seçeneğini de beraberinde getiriyor.

Opera Max uygulaması aşırı veri tüketen uygulamaları sınırlandırmak için kullanıcılara bazı seçenekleri de beraberinde sunuyor. Veri yönetimini kullanıcıya sunan Opera Max, Instagram için %60, Pinterest için %50, Line uygulaması için ise %40'a varan veri tasarrufu sağlayabiliyor.

Opera Max Güncellemesi Facebook'un Mobil Veri Tüketimini Dibe İndiriyor

Opera Max uygulamasının en çok dikkat çeken özelliği ise Facebook mobil sitesinin VPN aracılığıyla indirme imkanı sunarak tasarruf sağlamak için ideal bir yöntem sunuyor. Facebook için tasarruf adını alan bu özellikle birlikte Facebook'un mobil veri tüketimi yarı yarıya azalıyor.

Sosyal medya devi Facebook'un mobil veri kullanımındaki yeri dikkate alındığında Opera Max ile gelen %50 veri tasarrufu özellikle kotalı kullanıcılar için oldukça önemli bir değer olarak dikkat çekiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.