Okulu Hackleyerek Notlarını Değiştirdi

Lowa Üniversitesi, geçmiş olduğumuz senelerde yaşanmış olan bir hack olayını da açığa çıkarttı.

Okulu Hackleyerek Notlarını Değiştirdi

Lowa Üniversitesi, geçmiş olduğumuz senelerde yaşanmış  olan bir hack olayını  da açığa çıkarttı. Ortaya çıkmış olan bilgilere bakılır ise okulun eski öğrencilerinden biri olan Trevor Graves, onlarca defa üniversitenin sistemine girip notlarını manuel olarak değiştirmiş.

Graves, Mart 2015  ila Aralık 2016 dönemlerinin arasında notlarını 100'e yakın defa değiştirmiş. Bununla birlikte ise Graves, sınıfı içerisinde yer alan 5 tane arkadaşının da notlarını değiştirmekten hiç bir şekilde geri durmamış.

Okul içerisinde görev almakta olan bir tane profesör durumu tesadüf bir şekilde fark etmiş ve hızlı bir şekilde üniversitenin IT birimine bir haber iletmiş. Ekim aynının son haftasında polis tarafından tutuklanmış olan Graves, bilgisayarı hackleme ve  de bilerek zararlı yazılım kurma şeklindeki suçlarından 10 seneye kadar hapis cezası ile yargılanmaya başlamış olacak.


Yapılmış olan detaylı araştırma sonrasında ise öğrencinin okulda yer alan pek çok bilgisayara klavye kayıtlarını tutmakta olduğu bilinen ''keylogger'' isimli yazılımını kurmuş olduğu da  anlaşılmış oldu. Bunun sayesinde ise profesörlerin bütün hesap bilgilerini çalmış olan bu uyanık öğrenci, onların hesapları ile giriş yaparak notlar üstünde de istediği gibi oynama yapmış. Bakalım gerçekleşecek yargı sürecinden sonra bu  öğrenciye tam olarak nasıl bir ceza çıkmış olacak.

ğrenci okul hack
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.