Oculus Kendi VR Film Stüdyosu Story Studio'yu Kapatma Kararı Aldı

Oculus Rift ani bir kararla kendi ödüllü VR film stüdyosu Story Studio bölümünü kapatma kararı aldığını duyurdu.

Oculus Kendi VR Film Stüdyosu Story Studio'yu Kapatma Kararı Aldı

Oculus ödüllü film yapım şubeleri olan Story Studio'yu kapatıyor. Oculus'un Başkan Yardımcısı Jason Rubin yaptığı açıklamada şirket içinde dahili içerik yaratımından uzaklaşmaya karar verildiğini ve bunun yerini daha fazla dış üretim desteklerinin alacağını ifade etti. Böylece Oculus VR film stüdyosunda hali hazırda devam eden bütün projeler iptal edilerekbu alanda çalışan personel şirket içi başka platformlara transfer edildi.

Başkan Yardımcısı Rubin, Story Studio için büyük bir film yapımcı ve geliştirici topluluğunun artık içeriğini finanse etmeye ve desteklemeye odaklanacağını belirtirken bu durumun dikkatlerini arttırmalarını sağlayacağını ifade etti.

Oculus, Story Studio ile gerçekleştirdiği projeler ile birlikte insanlara VR dünyasının sadece oyunlar için varolmadığını film ve hikaye anlatımı için de eşsiz bir teknoloji sistemini olduğunun yansıtıldığını açıkladı.

Facebook'un sahibi olduğu Oculus artık üçüncü parti içerik oluşturucularına destek olacak. Oculus Rift'in yapımcısı 250 milyon dolarlık fonun 50 milyon dolarını oyun harici deneysel VR içerikleri için kullanılacağını açıkladı.

Oculus'un film stüdyosu Story Studio, 2015 yılında kurulurken Emmy ödüllü VR Henry yapımını üretmeyi başardı. Stroy Studio'nun kapatılmasına rağmen Facebook ve Oculus'un VR hikaye anlatımından vazgeçmeyeceğini belirten Rubin, şirketin sadece geçen yıl için VR içeriğe özel 250 milyon dolarlık yatırım yaptığını belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.