Oculus Go Ürününün Tanıtımı Yapıldı

Sanal gerçeklik ile ilgili öncü markalardan bir tanesi olan Oculus, tek başına çalışabilme özelliği olan (standalone) VR gözlüklerinden Oculus Go modelin resmen duyurdu. Bu yeni model nispeten daha uygun bir fiyata sahip bulunacak.

Oculus Go Ürününün Tanıtımı Yapıldı

Sanal gerçeklik ile ilgili öncü markalardan bir tanesi olan Oculus, tek başına çalışabilme özelliği olan (standalone) VR gözlüklerinden Oculus Go modelin resmen duyurdu. Bu yeni model nispeten  daha uygun bir fiyata sahip bulunacak.

199 dolar tutarındaki bir fiyat etiketiyle satılacak olduğu açıklanan Oculus Go, Facebook şirketinin CEO’su görevinde bulunan Mark Zuckerberg’in hedefine bakılırsa tam 1 milyar kişiye de sanal gerçeklik deneyimi yaşatabilmiş olacak. Bu yeni modelin en büyük avantaj sağlayacak olduğu nokta ise, bilgisayardan tamamen  bağımsız bir şekilde çalışabilmesi olacak. Samsung şirketine ait olan Gear VR gibi bir tane  telefona da ihtiyaç duymuyor olacak bu cihaz basit bir kullanım biçimi sunacak.


199 dolar tutarındaki fiyat ile satılacak olduğu açıklanan Oculus Go, geniş açıya sahip lensleri, 3 boyutlu olan  ses verebilecek hoparlörleri ile adeta bir farklılık yaratmış olacak. Entegre olan hoparlörü ise kulaklık mecburiyetini ortadan kaldırmakta. Uygun fiyata sahip oluşu da alan takibi gibi Rift modeli içerisinde yer alan özelliğin kaldırılmasına sebep olmuş. Bu ise etrafa bakabilecek olduğunuz ancak ölçüm ve de konumlama yapmadığından dolayı hareket edemeyecek olduğunuz anlamına gelmekte.

Oculus GO ayrıca, 2560 x 1440 botuylarında bir çözünürlük sunmuş olacak. Cihazda yer alan panel tercihi de LCD’den tarafa yapılmış. Cihazların OLED olan panellerini kullanmayı tercih eden Rift ve de Gear VR modellerine bakılır ise daha düşük  bir tazeleme hızı sunacak olduğu belirtilen bu gözlükte bulunan fast-switch isimli teknolojisi ise LCD panelini VR için çok daha uygun bir duruma getirecek.

Yazılım konusunda ise net bir açıklama bulunmuyor fakat Android tabanlı bir işletim sisteminin bulunacak olması beklenmekte.

oculus oculus go gear vr
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.