NVIDIA Şirketi Sanal Gerçeklik Platformunun Tanıtımını Yaptı

Sanal gerçeklik ile birlikte artırılmış gerçeklik teknolojileri sayesinde NVIDIA şirketi yenilikçi girişimlerine hiç bir şekilde ara vermeden devam edilmekte.

NVIDIA Şirketi Sanal Gerçeklik Platformunun Tanıtımını Yaptı

Sanal gerçeklik ile birlikte artırılmış gerçeklik teknolojileri sayesinde NVIDIA şirketi  yenilikçi girişimlerine hiç bir şekilde ara vermeden devam edilmekte. NVIDIA şirketi geçmiş olduğumuz günlerde artırılmış ve de sanal gerçeklik desteğine sahip olan teknolojisini çok detaylı bir şekilde entegre etmiş olan, tamamen gerçek bir tasarım laboratuvarı olarak açıklanan Holodeck VR platformunu resmi bir şekilde tanıttı.

Sanal gerçeklik ile ilgili teknolojilerine ağırlık vermeye başlayan NVIDIA  şirketi çok kullanıcılı  bir işbirliği, foto gerçekçi durumdaki grafikler ve de gerçek dünyanın koşullarını içermekte bulunan platformunu resmen tanıttı. Holodeck isimli platformu, Epic Games şirketinin Unreal Engine 4  oyunu ve  de VRWorks, DesignWorks oyununun yanı sıra Game Works  isimli paketlerinin versiyonlarına dayanıp hazırlanmış melez bir platform olarak öne çıkıyor.

NVIDIA şirketinin bu yeni platformuyla beraber tasarımcılar ile birlikte robotlar, insanlar ve de  nesneler modellenebiliyor olacak ve  aynı esnada gerçek zamanlı  bir şekilde etkileşime geçilebilme imkanı olacak. Tüketiciler değil, üretici merkezli olan bu yaklaşım ile  beraber özellikle sanayi içerisinde pek çok üretim merkezi de modellenebiliyor olacak. Daha sonrasında sanal model üstünde yapılacak incelemeler ile birlikte gerekli olan  fizibilite çalışmalarının yapılması için bir imkan olacak.

Bilişsel bir hesaplama ile birlikte yapay zeka ve de derin öğrenmeye dayanmakta bulunan akıllı uygulamalar, tüketiciler ile birlikte işletmelerin nasıl çalışmakta olduklarını gösteren çok önemli bir teknoloji dalgasıdır. Teknolojiyi  ise oyun ile birlikte eğlence, spor ve de seyahat alanları içerisinde VR’a öncelik etmekte bulunan NVIDIA şirketi hem tüketiciler için hem ise üreticiler için hitap etmekte.

nvidia sanal gerçeklik holodeck vr
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.