Nvidia - AMD Tartışması Kanlı Bitti!

Nvidia mı AMD mi kavgası Rusya'da can aldı ! İki arkadaş hangi grafik kart üreticisinin daha iyi olduğu konusunda tartışırken kavga ettiler ve bu kavga ölümle sonuçlandı !

Nvidia - AMD Tartışması Kanlı Bitti!

Bilindiği üzere günümüzde Nvidia ve AMD, dünyanın en önde gelen çipset üreticilerinden... Bu iki dev firma arasında yıllardır devam eden çok büyük bir rekabet var ve bu rekabet sık sık forumlara, YouTube gibi ortamlara yansıyor. İki şirketin de büyük fan kitleleri var ve haliyle bu durum çok fazla tartışmaya neden oluyor. İnsanlar hangisinin daha iyi olduğu konusunda tartışırlarken yinede bu güne kadar Nvidia - AMD kavgasına ilişkin herhangi bir ölüm haberi almamıştık. Ancak bu kez çok ilginç bir hadisenin bilgisi elimize ulaştı ; İki arkadaş, Nvidia mı yoksa AMD mi daha iyi hususunda bıçaklı kavga ettiler !

Söz konusu olay Rusya'da gerçekleşti. 31 yaşındaki Trofimov, 37 yaşında olan arkadaşı Lylin ile sözlü olarak tartışmaya başladı. Tartışma sırasında Lylin'in AMD'yi savunmaya şiddetle devam etmesi üzerine Trofimov çok sinirlendi ve arkadaşını bıçak darbeleriyle olay yerinde öldürdü. Söz konusu hadisenin ardından yapılan tıbbi çalışmalarda, Trofimov'un kanında alkol olduğu belirlendi. Bu akıllara durgunluk veren olayın ardından mahkemenin verdiği karar da belli oldu. Mahkeme, Trofimov'u 9.5 yıl hapis cezasına mahkum etti ve olay böylelikle sonuçlanmış oldu.

TEKNOLOJİ ŞİRKETLERİNİN ÖRNEK OLMALARI GEREKİYOR

Bu yukarıda anlattığımız hadise gerçekten de endişe verici. İki teknoloji devinin ürettiği ürünler hususunda bu denli boyutlarda kavga etmek iyi gözükmüyor. Bu noktada teknoloji şirketlerinin örnek olmaları gerekiyor. Mesela AMD ve Nvidia cephesinden dostluğa dair daha ılıman açıklamalar yapılabilir diye düşünüyoruz. Bu sayede fan kitleleri de daha uysal tutulabilir.

 

nvidia amd kavgası amd nvidia
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.