Novo Nordisk Üst Üste Beşinci Kez ‘En Etik Şirketler” Listesine Girdi

Novo Nordisk, Etik Değerler Merkezi (EDMER) tarafından her yıl düzenlenen Türkiye’nin en etik şirketlerini belirlemek için gerçekleştirdiği çalışmada beşinci kez ödül aldı.

Novo Nordisk Üst Üste Beşinci Kez ‘En Etik Şirketler” Listesine Girdi

EDMER tarafından yapılan ve katılımcıların etik değerler ve iş ahlakı, itibar yönetimi, kurumsal yönetim, kurumsal sosyal sorumluluk, uyum yönetimi, liderlik ve yaratıcılıktan oluşan altı kategorideki 80 EDMER kriteriyle değerlendirildiği çalışmayla Novo Nordisk, “ETİKA 2016 Türkiye’nin En Etik Şirketleri” ödülünün sahibi oldu. Daha önce dört kez ödülün sahibi olan Novo Nordisk, beşinci kez aynı ödülün sahibi olarak, etik değerlere verdiği önemi ve sürdürülebilirlik başarısını bir kez daha kanıtladı.

 

 

Ödülü değerlendiren Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dr. Burak Cem“Novo Nordisk ailesi olarak Etik Değerler Merkezi Derneği’nin verdiği Türkiye Etik Ödülü’nü 5. defa üst üste kazanmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Novo Nordisk 1923 yılından beri diyabetliler için yeni ve daha iyi tedaviler geliştirmek için çalışan bilim odaklı küresel bir sağlık şirketidir. 90 yıllık yolculuğumuz boyunca kurumsal yapımızdan, etik yaklaşım ve kalite anlayışımızdan ödün vermeden, bilim üretmek adına çalıştık ve var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

 

Novo Nordisk Türkiye olarak aile kültürü ve aile bağı anlayışı ile çalıştıklarını vurgulayan Dr. Burak Cem“Çalışanlarımızın, yani aile bireylerimizin, etik değerlere sahip çıkması ve bu değerlerden asla taviz vermemesi firmamızı buralara taşıdı ve bu kıymetli ödülün 5.defa üst üste sahibi olduk. Bizler iş etiğini yalnızca eğitimler ve hatırlatmalar ile sınırlı tutmadık. Aynı zamanda etik değer ve yaklaşımlarımızı, iş süreçleri ve karar mekanizmalarına dahil ederek gündelik pratiğimizin vazgeçilemez bir parçası haline getirdik. Finansal, çevresel ve sosyal alanlarda gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimiz; şirketimizin ortak değerlerinden oluşan ‘Novo Nordisk Tarzı’ yönetim prensibimiz ve etik değerleri içselleştirmiş çalışanlarımız ile beraber önümüzdeki yıllarda da bu ödülü kazanmaya devam edeceğimize inanıyorum” dedi.

Ödül hakkında konuşan Novo Nordisk Türkiye Hukuk ve Mevzuata Uyum Müşaviri Sinem Lütfiye Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “Novo Nordisk’te alınan her kararı destekleyen bir kılavuz niteliği taşıyan Novo Nordisk Tarzı’nda yer alan prensiplerden biri, kaliteden ve iş etiğinden asla ödün vermemektir. Bu doğrultuda, iş etiği şirketin tüm kararları ve iş süreçlerine dâhil edilmiştir. Bu başarının EDMER tarafından beşinci kez tasdik edilmiş olması bizleri çok mutlu etti.”

 

Novo Nordisk Hakkında:

Genel merkezi Danimarka’da bulunan Novo Nordisk diyabet tedavisi alanında 90 yıllık yenilikçilik geçmişine ve liderliğe sahip global bir sağlık şirketidir. Şirket; hemofili tedavisi, büyüme hormonu tedavisi ve hormon replasman tedavisi konularında da öncüdür. 77 ülkede yaklaşık 42.000 çalışanıyla faaliyet gösteren Novo Nordisk’in ürünleri 165’in üzerinde ülkede hastaların hizmetine sunulmaktadır. Novo Nordisk hakkında detaylı bilgi edinmek için www.novonordisk.com adresini ziyaret ediniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.