Nokia'ya Ait Telefonların Oreo Güncellemesini Alacağı Açıklandı

Lisans ile ilgili hakları HMD Global şirketine ait durumdaki Nokia’nın Ürün Müdürünün tarafından gerçekleştirilen açıklama kapsamında bütün akıllı özellikli telefonlarının Android Oreo güncellemesi alacak olduğu belirtildi.

Nokia'ya Ait Telefonların Oreo Güncellemesini Alacağı Açıklandı

Lisans  ile ilgili hakları HMD Global şirketine ait durumdaki Nokia’nın Ürün Müdürünün tarafından gerçekleştirilen açıklama kapsamında bütün akıllı özellikli telefonlarının Android Oreo güncellemesi alacak olduğu belirtildi.


HMD Global şirketinin ürün müdürü görevinde bulunan Juho Sarvikas’ın Twitter üstünden gerçekleştirdiği paylaşımda tüm Nokia'ya ait olan akıllı telefonlarının Android Oreo isimli güncellemesi alacak olduğunu söyledi. Nokia modeline ait cihaz kullanıcılarının Twitter üstünden sorularını cevaplamış olan Juho Sarvikas, aralarında Nokia 3 modelinin de yer aldığı tüm akıllı telefonlarının Oreo güncellemesi alacak olduğunu açıkladı. Sarvikas ayrıca, bu güncellemelerin  tam olarak ne zaman geleceği ile alakalı olarka bilgi vermekten ise kaçındı.

 

Google şirketi, Android Oreo işletim sistemini tanıtırken Nokia'ya ait olan telefonların Android Oreo güncellemesi alacak olduğu da açıklanmıştı. Nokia 3 modelinin işlemci gücünün biraz daha düşük olması nedeni ile Oreo güncellemesini almayacak olduğu konusunda bir beklenti vardı. Fakat Sarvikas ise, Nokia 3 modelindeki cihaz sahiplerine çok güzel  olan haberi de verdi.

HMD Global şirketi, Android’e benzeyen bir arayüz kullanması nedeni ile güncellemelerin  çok daha kısa zaman içerisinde yayınlamasını vaat etmekte. Öte yandan HDM Global şirketinin tarafından Android cihazlar için 2 sene boyunca da güncelleme garantisi resmi bir şekilde verildi.

 

nokia hmd global android oreo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.