Nokia'nın Android'li Akıllı Telefonları Nokia 3, Nokia 5 Ve Nokia 6 Türkiye'de Satışa Çıktı!

Bir zamanların ünlü telefon üreticisi Nokia'nın MWC 2017 kapsamında tanıttığı Android'li akıllı telefonları Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 Türkiye'de satışa çıktı!

Nokia'nın Android'li Akıllı Telefonları Nokia 3, Nokia 5 Ve Nokia 6 Türkiye'de Satışa Çıktı!

Kısa bir süre önce ortaya çıkan ve Nokia'nın yeni akıllı telefonlarının Vodafone Türkiye aracılığıyla Türkiye'de satışa çıkacağı iddiası doğrulandı. Vodafone ve Nokia'nın yeni sahibi HMD Global'in ortaklaşa düzenlediği basım toplantısına Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy'da katıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Aksoy, "Vodafone Türkiye olarak herkes için akıllı telefonları erişilebilir kılmak adına çalıştıklarını ve herkesin kaliteden ödün vermeden en iyi akıllı telefon sahibi olmaları için çalışmalarını sürdürdüklerini " açıkladı.

Temmuz ayının ilk yarısında Nokia'nın yeni akıllı telefonları olan Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modellerini satışa çıkartacaklarını açıklayan Aksoy "GFK tarafından yapılan araştırmaya göre Türkiye'de geçtiğimiz yıl 12.5 milyon akıllı telefon satıldı ve akıllı telefon pazarı % 4.2 büyüdü." açıklamasında bulundu.

HMD Global ile yaptıkları anlaşma gereği Nokia'nın MWC 2017'de tanıttığı Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modellerini 3 ay boyunca Türkiye'de sadece Vodafone'da satılacağını belirtti ve hamle ile birlikte Türkiye'de akıllı telefon alanında yeni bir sayfa açacaklarına inandıklarını belirtti.

Ülkemizde satışa çıkacak olan Nokia modellerinin özellikleri ve fiyatı ise şöyle olacak;

Nokia'nın giriş seviyesine konumlandırılan modeli olan Nokia 3 8 megapiksel çözünürlükte geniş açı özelliğine sahip ön ve arka kamera ile geliyor. Kompakt ve zarif tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Nokia 3 modeli dört farklı renkle satışa sunulacak. Nokia 3 ülkemizde 949 TL'den satışa sunulacak.

Nokia'nin Nokia 3 modelinden biraz daha güçlü özelliklere sahip modeli olan nokia 5 ise 84 derecelik geniş açılı ön kamerasıyla dikkat çekiyor. Nokia 3 modelinde olduğu gibi 8 megapiksel çözünürlüğünde ön ve arka kamera ile gelen Nokia 5 hem çok ışıkta hem de düşük ışıkta mükemmel fotoğraflar çekerken bu mükemmel fotoğrafları mükemmel ekranıyla kullanıcılarına sunuyor. Nokia 3 gibi 4 farklı renkle gelecek olan Nokia 5'in ülkemiz satış fiyatı ise 1.149 TL olacak.

Nokia'nın Nokia 3 ve Nokia 5 modelinden daha güçlü özelliklere sahip iyi bir multimedia deneyimi yaşatmayı vaadeden akıllı telefonu Nokia 6 çıkartılabilir bataryasıyla kullanıcılarına kesintisiz eğlence deneyimi yaşatacak gibi duruyor.

Nokia 6'nın ülkemizde 1.349 TL'den satışa çıkacağı açıklandı. Nokia'nın yeni akıllı telefonlarının 3 ayın sonunda ülkemizde diğer teknoloji mağazaları ve GSM operatörleri tarafından da satışa sunulması bekleniyor. 

nokia nokia 3 nokia 5 nokia 6 nokia 3 fiyatı nokia 5 fiyatı nokia 6 fiyatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.