Nokia Telefonların Çıkış Tarihi Belli Oluyor

Nokia 5 ve Nokia 3 akıllı telefonlarının ön siparişlerinin açıldığı açıklandı. Nokia'nın yeni telefonları ne kadar fiyatla alıcı bulacak? Telefonlar ne zaman satışta olacak?

Nokia Telefonların Çıkış Tarihi Belli Oluyor

Akıllı telefon pazarına ilk olarak Nokia 6 serisi ile geri dönüş yapan Nokia kısa süre sonra ise yeni seri akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu noktada yeni seri akıllı telefonları olarak Nokia 5 ve Nokia 3 akıllı telefonlarıyla piyasadaki yerini alması beklenen markanın yeni seri akıllı telefonlarının ne zaman piyasaya çıkacağı ise yavaş yavaş netlik kazanmaya başladı. Hatta markanın yeni seri akıllı telefonları için ön siparişlerini açtığı da öğrenildi. Şimdilik sadece Çin genelinde açılan ön siparişlerle beraber telefonlar resmi olarak da piyasaya sürülmüş oldu.

Yeni Nokia Serilerinin Özellikleri Neler?

Bu noktada kısa süre sonra müşterilere ulaşacak olan telefonların özelliklerine bakalım.

Nokia 5 modeli: Yeni serilerin içerisinde daha iyi model olarak öne çıkan Nokia 5 akıllı telefonlarının, 5.2 inç ekran boyutu, 720p çözünürlük desteği, Snapdragon 430 işlemci modelleri ve 2 GB RAM bellek miktarının sunulması bekleniyor. Toplamda 3000 mAh değerinde pillere sahip olan akıllı telefonların 13 MP arka kamerası ve 8 MP ön kamerası da bulunuyor. Telefonların fiyatı ise 189 Euro olarak açıklanmış durumda.

Nokia 3 Modeli: Nokia 5 modeline göre biraz daha makul bir seri olarak adlandırılan Nokia 3 akıllı telefonlarının ise 5 inç ekran ve HD çözünürlük değeri sunması bekleniyor. İşlemci kısmında ise Mediatek MT6737 işlemcileri dikkat çekiyor. 2 GB RAM bellek kullanan yeni telefonun 8 MP değerinde ön ve arka kamerası bulunuyor. Telefonların fiyatı ise 139 Euro olarak açıklanmış durumda.   

 

nokia 5 nokia 3 nokia 6
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.