Nokia İle Xiaomi'nin Arasında Büyük Bir İş Birliği Anlaşması

Teknolojinin devlerinden Xiaomi ve de Nokia, stratejik durumdaki bir ortaklığa imzalarını attı. Anlaşmaya göre ise Xiaomi şirketi, Nokia'ya ait olan patent varlıklarını satın alır iken, 2 tane şirket artık birbirlerine ait patentleri de kullanabilecekler.

Nokia İle Xiaomi'nin Arasında Büyük Bir İş Birliği Anlaşması

Teknolojinin devlerinden Xiaomi ve de Nokia, stratejik  durumdaki bir ortaklığa imzalarını attı. Anlaşmaya göre ise Xiaomi şirketi, Nokia'ya ait olan patent varlıklarını satın alır iken, 2 tane şirket artık birbirlerine ait patentleri de kullanabilecekler.

Çin asıllı teknoloji devlerinden Xiaomi firması, ve de Finlandiya merkezli  olan cep telefonu üreticilerinden Nokia firması, stratejik durumdaki bir iş birliğine imzalarını attı. Yapılmış olan ortaklık ile Xiaomi şirketi, Nokia'ya ait olan kilit patentlerin varlıklarını satın aldı ve de 2 şirketin arasında standart temel patentlerle ilgili çapraz bir lisanslama anlaşması resmen imzalandı.
 
Çok seneli çapraz lisanslama anlaşması ile birlikte her 2 şirkette birbirine -ürünlerinin endüstrinin standartlarına uyması amacıyla gerekli-  olan standart temel patentlerini lisanslamış olacak. Finansal detaylarının da halen açıklanmamış olduğunu belirtmekte yarar görüyoruz..

Anlaşmalara göre  ise Nokia şirketi, büyük olan web sağlayıcıları ve  de veri merkezi operatörlerine yüksek kapasiteye sahip, düşük bir güç gereksinimi sunmak amacıyla tasarlanmış ağ altyapısının donanımlarını sağlamaya başlayacak. 2 şirket aynı zaman içerisinde veri merkezinde odaklanılmış olan teknolojiler üstünde beraber çalışmaya başlayacaklar.
 
Nokia ile Xiaomi, veri merkezindeki bağlantılarına optik taşıma konusundaki çözümleri, Nokia firmasının yeni duyurulmuş olan ''FP4'' isimli ağ işlemcisine dayanmakta olan IP yönlendirmesi ve de veri merkezi çözümleri ile ilgili ortak çalışmalar gerçekleştirecek. 2 şirket öte yandan Nesnelerin İnterneti (IoT) ile birlikte artırılmış bir gerçeklik, sanal gerçeklik ve de yapay zeka (AI) gibi alanlar içerisinde iş birliği gerçekleştirmeyi kabul etmiş bir haldeler.
 

xiaomi nokia patent
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.