Nokia, Android 7.0 Nougat ile dönüyor

Nokia adeta küllerinden doğacak. Bir zamanların telefon devi, yep yeni özellikleriyle akıllı telefon pazarına bu kez daha güçlü girmeyi planlıyor...

Nokia, Android 7.0 Nougat ile dönüyor
Türkiye'nin ve dünyanın cep telefonuyla tanışmasında önemli bir misyon üstlenen ancak akıllı telefonların çıkmasıyla bu teknolojiye ayak uyduramayarak adeta yok olmakla yüz yüze gelen Nokia, küllerinden doğuyor.
Yep yeni bir akıllı telefon için düğmeye basan ve bu kez işletim sistemini de tamamen değiştiren Nokia, pazarda kendisinin de pay sahibi olacağına emin. 5 İnç ekran büyüklüğünde olacağı söylenen Nokia'nın ilk kez işletim sistemi için Android tercih edeceği öğrenildi. Henüz piyasada dahi olmayan Nougat için anlaşma sağlayan Nokia, Android 7.0 Nougat işletim sistemini kullanacak.
13 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kameraya sahip olacağı da öğrenilen Nokia'nın, parmak izi güvenlik sistemini de telefonuna koyacağı bilgisi alındı.
Suya ve toza dayanıklılık konusunda da en az rakipleri kadar güçlü olmayı hedefleyen Nokia, eski günlerine dönmek için belki de son kozunu oynuyor.
5Gb RAM ve 32 Gb dahili hafıza gibi özelliklere de sahip olacak olan Nokia'nın satış fiyatı olarak Türkiye piyasası için 2 bin 500 civarı bir rakam konuşuluyor.
2016 yılının sonuyla 2017 yılının başı arasında ilk ürününü satışa çıkartmayı amaçlayan Nokia, çıkış tarihi olarak Apple ve Samsung gibi şirketlerin ürünlerinin çıkış tarihleriyle çalıştırmama konusunda dikkat ettiği de gelen bilgiler arasında.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.