Nokia 8 ve Nokia 9 Modeli İlk Kez Ortaya Çıktı

Nokia bir dönemin en çok satan telefon markası olarak halen daha hafızalardaki yerini taze tutarken yeni cihazlarını sunmayı sürdürüyor. Son yıllarda Nokia 3 serisiyle başlayan ve Nokia 6 serisine kadar yükselen serilere bir üçlü daha mı gelecek? Nokia yeni telefon modelleri ile ciddi bir atılım gerçekleştirebilecek mi?

Nokia 8 ve Nokia 9 Modeli İlk Kez Ortaya Çıktı

Nokia 7 olarak beklenen cihazın aynı zamanda birisi büyük olmak üzere üç farklı cihaz olarak geleceği ise kesinleşmiş gibi görünüyor. Nokia 8 ve Nokia 9 ile piyasada hem orta segmente hem de üst segmente hitap etmeyi amaçlıyor.

Bu iddiaların sebebiyse Vimeo video platformunda yayınlanan ve muhtemelen sürprizi bozan bir paylaşım oluyor. George Chevalier Lewis isimli sanat direktörünün paylaşımları arasında dikkat çeken bir videoda tam 6 farklı Nokia telefon modeli görünüyor. Aynı zamanda bunların üçünün günümüz cihaz modelleriyle alakasız olduklarını söylemeliyiz.

Zira ikisinin çift kameralı olması şimdiye kadar yapılmış olan tüm Nokia sızıntılarını doğruluyor. Nokia 9 için Nokia 6 serisi ile oldukça benzer bir kasa seçilmiş. Büyüklük olarak herhangi bir detay kestirilemiyor. Fakat ekranın çok daha canlı göründüğü net bir biçimde belli oluyor. Dolayısıyla QHD bir OLED ekranla 5.5'' bir cihaz bizlerle buluşabilir.

Uzmanlardan gelen sızıntılara bakıldığında yeni cihazlarda çift kameranın bulunacağına kesin gözüyle bakılıyordu. Videoda yer alan görseller bunu doğrularken ekran altında yer alan tuşun artık yer almayacağını görmüş oluyoruz. Nokia 9, 8 ve 7 serisi duyurusu için şu an için hiçbir bilgi yer almıyor. Tüm bu bilgiler dahi gerçeği yansıtmayabilir. Fakat videoda belirtilen lansman tarihiyle Nokia 9 serisinin çıkış tarihi olarak 25 Kasım 2017'nin gösterildiğinin altını çizelim.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.