Nokia, 5G Testlerinden Geçti

5G Testlerinde bende varım diyen Nokia, ABD'nin en büyük operatörlerinden AT&T ile girdiği gelecek nesil mobil iletişim standartları testinden geçti.

Nokia, 5G Testlerinden Geçti

4G, 4,5G polemikleri Türkiye'de henüz yeni bitmişken Birleşik Devletler 5G için çalışmalara başladı. Ülkenin önde gelen operatörlerinden AT&T ve de Verizon bir süredir bu alanda çalışma yapıyor. Geçtiğimiz Şubat ayında yeni nesil iletişim teknolojisi alanında test sürecini başlattığını duyuran AT&T ilk faz denemeleri tamamladı. Şubat ayında gerçekleşen 5G denemelerinin ilk aşamasında Ericsson ile çalışan AT&T, 10 Gpbs bağlantı hızına ulaşıldığını duyurmuştu. Gelecek nesil iletişim standartlarının denemelerinde ise Nokia ile devam edileceği açıklandı. İki şirketin daha yüksek hızlara ulaşmaya çalışacağı düşünülüyor. Finlandiyalı telekomünikasyon şirketi Nokia’nın AT&T’nin denemeleri için test ekipmanlarını sunacağı fısıltı gazetelerinin manşetlerini süslerken, Nokia'nın 5G ile pazara tepeden gelerek iPhone ve Samsung'un tahtına ortak olmak istediği konuşuluyor.


Eski güzel günlerine dönmek isteyen Nokia'nın 5G'yi fırsata çevirmek için gizliden gizliye bir çalışmada olduğu ve hem hız hem işlemci hemde teknik özellikler kadar görsellik olarakta herkesin taktirini ve beğenisini toplayacak bir telefon üretmek için çalışmalarının sürdüğü konuşuluyor.


AT&T'nin de bu girişimler için maddi ve manevi olarak destek verdiği öğrenilen yeni Nokia ile birlikte 2017 yılının Nokia yılı olması planlanıyor.

Nokia 5G
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.